eur:
399.33
usd:
368.91
bux:
90295.23
2025. március 21. péntek Benedek
Új grafikájú, Magyarország feliratú vezetői engedélyek a Pénzjegynyomdában.
Nyitókép: Pénzjegynyomda

Fontos változás érvényes mától a jogosítványoknál

Az elvileg kötelező egészségügyi vizsga nélkül is ki lehet adni a jogosítványokat mától a veszélyhelyzet végét követő tizenötödik napig.

A Magyar Közlönyben csütörtökön megjelent kormányrendelet a jogosítványok kiadásánál is lazítást vezet be. A vezetői engedély megszerzéséhez kötelező elsősegélynyújtási vizsgát a járványhelyzet miatt nem lehet megszerezni, ezért péntektől új szabályozás érvényes.

Eszerint a jogosítványt ki lehet adni akkor is, ha nincs meg az egészségügyi ismeretek megszerzését bizonyító igazolás. "A járművezetésre jogosító okmányt – a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 13. §-ától eltérően – az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzéséről vagy annak megszerzése alóli mentességről szóló igazolás nélkül ki kell adni" – áll a jogszabályban.

Az új szabály a veszélyhelyzet megszűnését követő tizenötödik napon veszti majd hatályát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: "eljön az idő, hogy a magyar álláspont lesz a közös uniós álláspont"

Az EU-csúcsot követően a magyar miniszterelnök a Kossuth rádióban beszélt az aktualitásokról, az árrésstopról, a gyülekezési jog szigorításáról, Ukrajna EU-csatlakozásról, a véleménynyilvánításról és más kérdésekről. Orbán Viktor szerint "eljön a kijózanodás pillanata".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.21. péntek, 18:00
Rakonczay Gábor
extrém sportoló, az Atlanti-óceán átevezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×