Infostart.hu
eur:
362.17
usd:
310.7
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár
A Soroksári út forgalma a Nemzeti Színház közelében. MTVA/Bizományosi: Róka László  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi/Róka László

Hatalmas munka kezdődik szombaton Budapesten, figyelniük kell a közlekedőknek

Május 23-án kezdetét veszi a fővárosi villamosközlekedés idei leghangsúlyosabb fejlesztése, a Soroksári út – Haller utcai deltavágány építése.

A projekt során új vágánypár létesül a Haller utca és a Soroksári út között észak-pesti irányba is, és a meglévő, déli irányú kapcsolat is megújul. Ezáltal a kereszteződésben a jövőben összesen hat irányba tudnak majd közlekedni a villamosok.

A fejlesztésnek köszönhetően egy teljesen új villamosvonal is létrejöhet, ami részben

az M3-as metróvonal felújítása során nyújthat alternatív útvonalat,

hiszen így a Nagyvárad tértől átszállás nélkül közelíthető majd meg a belváros, hosszabb távon pedig a fővárosi villamos-hálózat gazdagodik egy új viszonylattal, növelve ezzel a villamosokkal átszállás nélkül elérhető helyszínek körét.
A beruházás során

a kereszteződés megállói is megújulnak, korszerű, akadálymentes kialakításúak lesznek.

A munkavégzés a 24-es villamosvonal ideiglenes rövidítése mellett kezdődik, a munkálatok ebben a kezdeti szakaszban még nem érintik a 2-es villamos forgalmát, így ott egyelőre a megszokott útvonalon történik a közlekedés és csak egy későbbi építési ütem során kell korlátozásokra számítani.

A beruházás többek között magában foglalja:

  • a csomópontban és környékén a kitérők, vágányátszelések és vágányok építését,
  • áramellátási hálózat és váltófűtés építést,
  • felsővezetéktartó oszlop cseréket,
  • vízvezetékek cseréjét,
  • csatornázás védelmi munkákat,
  • hírközlési kábelek cseréjét,
  • űközvilágítás létesítését,
  • útépítést és közúti jelző építését is.

A projekt megvalósulásához 1,8 milliárd Ft-os külön forrást biztosít a Fővárosi Önkormányzat, míg a munkálatokat a BKV Zrt. szerződött partnere, a Vasútépítők Kft. végzi, a műszaki terveket a BKK Zrt. készíttette el. A projekt összetettsége miatt a munka az eredeti organizációs terv szerint év végén érne véget, de dolgozunk a korábbi befejezés lehetőségének és feltételeinek megteremtésén.

A felújítási munkák alatt kérjük a kedves utasok, a környéken lakók és az arra közlekedők szíves türelmét és megértését kéri a BKV.

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×