Infostart.hu
eur:
357.91
usd:
313.98
bux:
140351.61
2026. július 8. szerda Ellák
Orbán Viktor miniszterelnök évindító nemzetközi sajtótájékoztatóján a Karmelita kolostorban 2020. január 9-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Brüsszelbe érkezett Orbán Viktor miniszterelnök

Nem áll meg, Rómába és Berlinbe utazik onnan; a tárgyalási helyszíneken főként az EU következő hét évének keret-költségvetéséről és a Fidesz európai néppárti tagságáról is szó lesz.

Brüsszelbe érkezett a magyar miniszterelnök - derül ki Orbán Viktor kormányfő friss Facebook-bejegyzéséből.

Mint a rövid írásból kiderül, hosszú nap elé néz.

A következő egy hétben Brüsszelen kívül, Rómában és Berlinben is tárgyal majd. A diplomáciai menün az unió hétéves keretköltségvetése, illetve az Európai Néppárt jövője is szerepel - írta hétfői összefoglalójában a Magyar Nemzet.

Brüsszelben Ursula von der Leyen EB-elnökkel, valamint Charles Michellel, az Európai Tanács első emberével egyeztet, a lap szerint borítékolható, hogy a Fidesz és az Európai Néppárt konfliktusa is asztalra kerül majd, de az unió hétéves keretköltségvetése lesz a fontosabb ügy.

A kormányfő-pártelnök a hét végén kizárta, hogy a közeljövőben bármikor is bejelentené a Fidesz az EPP-ből való kilépését.

Az EPP egyébként szintén most ül össze, de a Magyar Nemzet úgy tudja, Obán Viktor nem találkozik a pártcsalád elnökével, Donald Tuskkal.

A kormányfő aztán Rómába megy, ahol először Giu­seppe Conte kormányfővel, később pedig a jobboldali olasz pártok vezetőivel egyeztet. Később Berlinben tárgyal Angela Merkel kancellárral és Annegret Kramp-Karrenbauer­rel, a kereszténydemokrata CDU elnökével. A vasárnapi Welt am Sonntag szerint az EPP és a Fidesz kapcsolata biztosan napirenden szerepel Berlinben.

Címlapról ajánljuk
Komoly veszély fenyegeti a magyar állóvizeket

Komoly veszély fenyegeti a magyar állóvizeket

A tartós és ismétlődő extrém meleg időszakok komoly károkat okoznak a hazai állóvizekben – hangsúlyozta Bíró Tibor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, miután újabb meleg időszak várható Európában.

Donald Trump: beteg emberek vezetik őket, vége az iráni megállapodásnak

Az Iránnal kötött, a háború befejezését célzó ideiglenes megállapodás „véget ért” – jelentette be szerdán Ankarában a NATO-csúcstalálkozón Donald Trump amerikai elnök. Megszólalt az iráni hadsereg, illetve az EU repülésbiztonsági ügynöksége.
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Száguld az olaj, ütik a tőzsdéket

Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Száguld az olaj, ütik a tőzsdéket

Tegnap az amerikai tőzsdéken elsősorban a technológiai részvényeket adták, ezt követően Ázsiában felemás a hangulat, a dél-koreai tőzsde pedig ezúttal is látványosan alulteljesít. Mindez arra utal, hogy a technológiai szektoron tovább erősödhet az eladói nyomás világszerte. A figyelem azonban ma elsősorban a Közel-Keletre irányul: az Egyesült Államok és Irán között ismét kiéleződött a konfliktus, melynek hatására meredeken emelkedik az olaj és a földgáz ára is. A feszültség tovább erősödik délelőtt, miután Donald Trump bejelentette, hogy az elmúlt órák eseményeinek hatására az Iránnal kötött egyetértési memorandum érvényét vesztette. Gazdasági események szempontjából az Egyesült Államokban a jelzáloghitel-igénylések mellett este a Federal Reserve legutóbbi kamatülésének jegyzőkönyve érkezik, amelyből a befektetők a kamatpályával kapcsolatos új jelzéseket próbálhatják kiolvasni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 8. 13:05
×
×