Infostart.hu
eur:
349.37
usd:
300.95
bux:
138730.73
2026. június 16. kedd Jusztin
Nyitókép: Facebook - AHFSZ

Sztrájk a győri Audinál - túl az első 24 órán

Az Audi Hungaria Független Szakszervezet (AHFSZ) állítja, folyamatosan nő a munkabeszüntetés támogatottsága. A sztrájk a tervek szerint egy hétig tart, közben tárgyalnak a béremelésről a munkáltatóval.

"A délelőtti, gyakorlatilag teljes létszámú sztrájk a délutáni műszakok esetében is megismétlődött. Síri csend van a gyártósorok mellett, minden megállt. Sztrájkolunk!" - írja csütörtök késő esti közleményében az AHFSZ, amit a Kisalföld.hu szemlézett.

Délután háromkor és négykor is megtartották a tájékoztató gyűléseiket a jármű- és motorgyári kollégáinknak; akárcsak a délelőtti részvételnél, ezeken is megkérdőjelezhetetlen volt, hogy a munkatársak mit gondolnak a kialakult helyzetről.

A sztrájkolók közlése szerint az éjszakai műszakban lévő kollégáknak is megtartották a tájékoztatásokat, azt kérve tőlük, hogy mindenki különösen készüljön fel a hideg időre.

Az éjszakások különleges performansszal jelentkeztek, mobiljukkal világítva jelezték, kitartanak.

Mint a sztrájkolók írják, a munkabeszüntetés kezdete óta "csak fokozódik a vállalaton kívüli szakszervezetek és más személyek által küldött támogatói nyilatkozatok és megnyilvánulások száma", és "több szakszervezet is konkrét anyagi felajánlást tett az AHFSZ-nek, hogy támogassa tagjai sztrájksegély-kifizetését". Az így felajánlott támogatás összege már elérte a 6 millió forintot, de az összeget csak "végszükség esetén" használják fel.

Az Audi-dolgozók sztrájkja csütörtök reggel kezdődött, a motor- és járműgyár működése a 4-5 ezer munkavállaló részvétele miatt teljesen leállt.

A kormány részéről Gulyás Gergely kancelláriaminiszter csütörtökön úgy reagált a munkabeszüntetésre, hogy az a dolgozók és a munkáltató ügye, a kormány drukkol a munkavállalóknak, hogy minél magasabb bért sikerüljön maguknak kiharcolni, mert az jó a gazdaságnak. A kormány nem fog beavatkozni.

Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Tisza-kormány: biznisz épült a magyar állampolgárságra, ma tárgyalta a vagyonnyilatkozatok szigorítását a parlament

Tisza-kormány: biznisz épült a magyar állampolgárságra, ma tárgyalta a vagyonnyilatkozatok szigorítását a parlament

Kedden 9 órától ismét ülésezik a parlament, ahol több fontos javaslatot tárgyalnak majd a képviselők. Terítéken van az uniós pénzek felszabadításához szükséges korrupcióellenes javaslatcsomag, a pedagógusok teljesítménybérezése és a törvényhozás munkájának gyorsítása is. A napirend előtti felszólalásban Magyar Péter Nagy Imre halálának évfordulója kapcsán arról beszélt, hogy ők nem szeretnék sem '56, sem '89 emlékezetét kisajátítani. Kiderült, hogy folytatódik a leépítési hullám a Fidesz-közeli médiában, ezúttal a Pesti Srácoknál és a Világgazdaságnál. Velkey György eközben arról számolt be, hogy a vizsgálataik szerint az előző kormányzat üzletet épített a magyar állampolgárság közvetítésére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×