Infostart.hu
eur:
380.39
usd:
322.67
bux:
129819.11
2026. február 6. péntek Dóra, Dorottya
A győztes amerikai Caeleb Dressel (b) és a második helyezett Milák Kristóf a célban a 100 méteres pillangóúszás döntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizesközpontban 2021. július 31-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf hatalmas csatában ezüstérmes

50 másodperc alatt úszta el a 100 pillangót, de Caeleb Dressel jobbnak bizonyult.

"Ria, ria, Hungária"! - kezdte rá a magyar küldöttség a tokiói uszodában, majd rögtön jött is a válasz az alattuk pár sorral helyet foglaló amerikaiktól: Jú-esz-éj, jú-esz-éj!

Aki esetleg nem tudta előzőleg, ebből végképp rájöhetett, hogy Milák Kristóf és Caeleb Dressel nagy csatáját hozza a 100 pillangó döntője: előbbi a hosszabbik távot nyerte meg, utóbbi pedig a világcsúcstartó, Tokióban pedig már két aranyat akasztottak a nyakába, és egyedül tudott 50 másodpercen belül úszni nem cápadresszben - legalábbis szombatig.

Dressel rajtolt jobban, hét század volt a különbség a reakcióidőkben. Az amerikai az első 50-en már fél testhossznyi előnyt harcolt ki, de fordulás után Milák folyamatosan csökentette a különbséget.

Nagy csata volt az utolsó métereken, ha egy-két méterrel hosszabb a táv, akkor a magyar győz, így viszont Dressel l 49.45 másodperces világcsúccsal csapott a célba. Milák 23 századdal maradt el tőle, de 49.68 új országos és Európa-csúcs.

Milák így két éremmel zárta az olimpiát.

Ez volt a magyar úszók utolsó döntős szereplése Tokióban.

Címlapról ajánljuk

„Igazi barát és győztes” – Orbán Viktort méltatta Donald Trump

Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében nyílt és határozott támogatásáról biztosította Orbán Viktort, Magyarország miniszterelnökét. Trump méltatta Orbán vezetői képességeit, eredményeit, valamint a magyar–amerikai kapcsolatok erősödését, és ismételten bejelentette: teljes mértékben támogatja a miniszterelnök újraválasztását. A poszthoz egy közös fényképet is csatolt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.06. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
Egyre nagyobb az esés a tőzsdéken, nincs hova menekülni

Egyre nagyobb az esés a tőzsdéken, nincs hova menekülni

Az elmúlt napokban felerősödött a technológiai szektort érintő eladási hullám az USA-ban, különösen a szoftverrészvények szenvedtek a napokban. Az ázsiai tőzsdék lekövették a tegnapi Wall Street-i esést, a dél-koreai tőzsdén a memóriachip-gyártók estek jelentősen, de gyakorlatilag egész Ázsiában negatív volt a hangulat. Ami az európai tőzsdéket illeti, a gyenge nemzetközi hangulat itt is éreztette hatását, a kezdeti iránykeresést esés váltotta fel, és a magyar piac is jelentős mínuszba került. Az USA-ban ugyancsak folytatódik az esés, továbbra is a tech papírok vannak nyomás alatt. Eközben a nyersanyagpiacokon továbbra is nagy a volatilitás, az ezüst árfolyama 18 százalékos mínuszban is volt ma. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×