Infostart.hu
eur:
388.31
usd:
336.3
bux:
123501.71
2026. március 26. csütörtök Emánuel
Francia szurkolók az oroszországi labdarúgó-világbajnokság Franciaország - Horvátország döntőjének közvetítése alatt Budapesten, a Szabadság téren 2018. július 15-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Franciaország a világbajnok

A francia válogatott 4-2-re nyert Horvátország ellen az oroszországi labdarúgó-világbajnokság moszkvai döntőjében.

Az első negyedórában a horvátok voltak kezdeményezőbbek, több támadást vezettek, jelentős időt töltöttek a francia kapu előtt, és szögletet is elvégezhettek, de nem tudták igazán zavarba hozni ellenfelüket. A franciák a 17. percben jutottak el először a horvát kapuhoz, akkor azonban egy darabig ott tudták tartani a labdát, és a Griezmann buktatásáért megítélt szabadrúgás Mandzukic csúsztatásával - a vb-döntők történetének első öngóljával - végül vezetést eredményezett a számukra.

Bő tíz perc elteltével egyenlítettek a horvátok: a franciák nem tudtak felszabadítani a 16-oson belül, a kavarodást határozottan lezárva Perisic lőtt a kapuba. Nem sokkal később viszont éppen az ő hibája miatt kerültek ismét előnybe a franciák: a támadó egy jobb oldali szögletnél úgy tisztázott, hogy kézzel is a labdához ért, a videóelemzés után megítélt büntetőt pedig Griezmann nem hibázta el.

Moszkva, 2018. július 15.
A francia Kylian Mbappe csapattársaival ünnepel, miután belőtte válogatottja negyedik gólját az oroszországi labdarúgó-világbajnokság Franciaország - Horvátország döntő mérkőzésén a moszkvai Luzsnyiki Stadionban 2018. július 15-én. Franciaország  4-2-re győzött. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)
A francia válogatott ünnepel. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)

Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a horvát csapat, beszorította kapuja elé ellenfelét, az elvesztett labdákat pedig rendre gyorsan visszaszerezte. Mbappé elfutásai azonban kétszer is gondot okoztak a horvát kapu előtt, a másodikból ráadásul gól is született: a fiatal támadó középre adása után Griezmann tálalt Pogba elé, aki második próbálkozására ballal 16 méterről, takarásból a horvát kapu jobb oldalába tekert. Ezzel pedig a horvátok nagyon nehéz helyzetbe kerültek. Ráadásul a helyzetük tovább romlott, gyakorlatilag reménytelenné vált néhány perccel később, amikor újabb francia gól esett: Mbappé 20-22 méterről középről, szintén takarásból Vida mellett a kapu jobb oldalába lőtt.

Mandzukic ugyan Lloris rosszul sikerült cselébe belelépve szépített, és a horvátok igyekeztek támadásokat vezetni, de nem sok esélyük volt az egyenlítés kiharcolására, így a másodikként fejezték be a világbajnokságot.

Franciaország 1998 után története második vb-aranyérmét szerezte meg.

Didier Deschamps a harmadik a futballtörténelemben a brazil Mario Zagallo és a német Franz Beckenbauer után, aki játékosként és edzőként is világbajnok lett.

Percről percre tudósításunk itt olvashatják.

Címlapról ajánljuk
Három, Ukrajnának kémkedő személy ellen tesz feljelentést a kormány
kormányinfó

Három, Ukrajnának kémkedő személy ellen tesz feljelentést a kormány

„Két kémbotrányról beszélünk, mind a kettő a Tisza Párté. Az egyik botrány egy újságíró fedőtevékenységű ügynöké. Ha valaki a Watergate-nél nagyobb botrányt szeretne, ez biztos, hogy nagyobb.” Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter számos kérdésre válaszolt titkosszolgálati ügyekkel kapcsolatban, de sok kérdés irányult a benzin, a Mi Hazánk és Ukrajna témájára is.

Katar elzárja a gázcsapot, 3-5 évnyi kemény helyreállítás jön – Szakértő: a piac kimozogja

A katari állami energiavállalat vis maiorra hivatkozva felfüggeszti egyes hosszú távú cseppfolyósított földgázszállítási szerződéseit több európai és ázsiai partnerrel, miután egy iráni rakétatámadás súlyos károkat okozott létesítményeiben. A fejlemény várhatóan tovább szűkíti a globális LNG-kínálatot. A lehetséges következményekről Deák András energiapolitikai szakértő beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Pál István Szalonna
Kossuth-díjas népzenész, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×