394.08
368.81
66376.55
2024. április 24. szerda György

A horvátok jól játszottak, két gólt szereztek, de négy gólt kapva elbukták a vb-döntőt

Két 2-1-es félidőt hozott francia szempontból az oroszországi labdarúgó-világbajnokság döntője: Didier Deschamps válogatottja 4-2-re nyert Horvátország ellen.

2018.07.15. 16:13

A két összeállítás

Nagyjából egy órával a kezdés előtt kiderült, hogy mind a két szövetségi kapitány az elődöntőre is választott tizenegyet küldi pályára a moszkvai Luzsnyikiban, a döntőben. Franciaország: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez - Kanté, Matuidi, Pogba - Mbappé, Griezmann - Giroud. Horvátország: Subasic - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic - Brozovic - Modric, Rakitic, Perisic - Rebic, Mandzukic. A névsorból kiderül, minden sérült felépült.

2018.07.15. 16:14

Mbappé a harmadik legfiatalabb

Kylian Mbappénél csupán két fiatalabb szereplője volt a világbajnoki döntőknek: 1958-ban Pelé és 1982-ben Giuseppe Bergomi. Jó ómen a franciáknak: mindkettő nyert.

2018.07.15. 16:16

Modric nem veszít döntőt

Luka Modric, aki a Real Madrid nemzetközi kupasikereinek egyik pillére, a legutóbbi tíz döntőjéből egyet sem veszített el. Még a végén kiderül, neki könnyebb az utolsó lépést megtenni, mint idáig eljutni?

2018.07.15. 16:19

Hatok tanácsa

A L'Équipe arról írt, hogy a francia öltözőn belül van egy hatos tanács, elsősorban ezek a játékosok a hangadók, Deschamps is velük konzultál elsősorban. A G6-nak nevezett kör tagjai: Hugo Lloris, Raphaël Varane, Blaise Matuidi, Paul Pogba, Antoine Griezmann és a tartalékkapus,Steve Mandanda.

2018.07.15. 16:20

Lineker szerint a franciák tizenketten vannak

Az 1986-os Mundial gólkirálya egyszerű tényre alapozta a meglátását. Szerinte N'Golo Kanté két ember munkáját végzi a pályán.

2018.07.15. 16:46

Gazdag a francia futball

A BBC hirtelen összerakott egy tizenegyet azokból a francia játékosokból, akik nincsenek ott a 23-as keretben: Benoit Costil - Aymeric Laporte, Laurent Koscielny, Mamdou Sakho - Dmitiri Payet, Adrien Rabiot, Moussa Sissokho, Kingslrey Coman - Anthony Martial, Karim Benzema, Alexandre Lacazette. S akkor még nem is vették számításba Clément Lenglet-t, akiért a napokban 35 millió eurót adott a Barcelona.

2018.07.15. 16:51

Subasic és Mbappé

A horvát kapus és a francia csatár párharca meghatározó lehet a mérkőzésen. A 2016-2017-es idényben klubtársak voltak az AS Monaco csapatában, mindkettőjüknek nagy része volt abban, hogy a hercegség csapata megnyerte a francia bajnokságot és az elődöntőbe jutott a Bajnokok Ligájában.

2018.07.15. 16:55

Jól jönne most Zidane a franciáknak

Az elmúlt 36 év világbajnoki döntőiben, azaz kilenc alkalomból, az első félidőkben összesen öt gól született. Egyet fejelt Tata Brown 1986-ban, egyet Marco Materazzi 2006-ban, s az összes többit Zinedine Zidane érte el. 1998-ban a brazilok ellen kettőt, 2006-ban az olaszok ellen egyet. Az elmúlt 36 évben Zizou egymaga több gólt szerzett a vb-döntők első félidejében, mint a világ összes többi játékosa, együttvéve.

2018.07.15. 17:02

Rajt

Megkezdődött a torna 64., utolsó mérkőzése. A játékvezető az argentin Nestor Pitana.

2018.07.15. 17:07

Aktív horvátok

Az első öt percben szinte csak a franciák térfelén folyt a játék, aktívak a horvátok.

2018.07.15. 17:22

Franciaország-Horvátország 1-0

A 18. percben az első kapura menő labda bejutott a hálóba. Megszületett Antoine Griezmann harmadik "gólpassza" a tornán, a Varane mögött felugró Mario Mandzukic a saját kapujába csúsztatta a labdát.

2018.07.15. 17:24

Horvátok, nincs semmi veszve!

Zlatko Dalic csapata az egyenes kieséses szakaszban eddig mindig 0-1-re állt. S az előző három alkalommal mégis boldog volt a meccs végén.

2018.07.15. 17:30

Az első sárga lap

N'Golo Kanté kapta, Ivan Perisic megállításáért.

2018.07.15. 17:32

Franciaország-Horvátország 1-1

Domagoj Vida visszatette a labdát a tizenhatoson belül Ivan Perisicnek, aki még egy cset csinált, aztán 15 méterről, ballal, éles lövést küldött a francia kapu bal oldalába. 2002 óta ő az első játékos, aki vb-elődöntőben, majd döntőben is betalált az ellenfél kapujába.

2018.07.15. 17:39

VAR

Griezmann szöglete után Perisic kezére pattant a labda. A videóbíró büntetőt javasolt, Nestor Pitana megnézte, s megítélte a büntetőt. Ha nincs videóbíró, most kirúgással jönne Horvátország. Így ellenben Antoine Griezmann tizenegyest lőhetett.

2018.07.15. 17:41

Franciaország-Horvátország 2-1

Griezmann nagyon higgadt, a jobb sarokba gurít. Ez a negyedik gólja a tornán. 1974 óta először született egy vb-döntő első félidejében három gól.

2018.07.15. 17:43

Még egy francia sárga lap

Lucas Hernandez kapta.

2018.07.15. 17:48

Vida helyzete

Rakitic jó szöglete után Vida nem tudott a kapuba fejelni, pedig jó helyzetben volt.

2018.07.15. 17:57

Félidő

Tart a szünet. A franciák még soha nem veszítettek világbajnoki mérkőzést, ha a szünetben vezettek.

2018.07.15. 18:08

Rebic lövésével indult a félidő

Nehéz szögből jól lőtt, Lloris szögletre ütötte a labdát.

2018.07.15. 18:14

Mbappé először lódult meg

Most lefutotta Vidát, nehéz szögből lőtt is, Subasic remekül fogta a szöget.

2018.07.15. 18:15

Kanté lement

Némi meglepetésre N'Golo Kantét cserélte le elsőként Didier Deschamps, Steven N'Zonzi játszik a helyén.

2018.07.15. 18:21

Franciaország-Horvátország 3-1

Mbappé meghúzta a szélét, Pogbától kapta a labdát, Utána Griezmann emelgetett, Pogbához tette a labdát. A Manchester United középpályása a tizenhatos vonaláról először egy védőbe lőtt, majd utána a jobb sarokba. Fél óra van még hátra. A horvátok még nem voltak a tornán kétgólos hátrányban.

2018.07.15. 18:22

Giroud ollózott

Giroud legjobb megmozdulása volt a tornán egy ollózás, de Griezmann elől Brozovic szögletre tudott menteni.

2018.07.15. 18:28

Franciaország-Horvátország 4-1

Lucas Hernandez áthámozta magát Mandzukicon, aztán megjátszotta Kylian Mbappét. aki öt másodperccel később beírta a nevét Peléé mellé a vb-k aranykönyvébe: 1958 óta az első tizenéves gólszerző egy fináléban. 1970 óta (Brazília-Olaszország 4-1) először jutott egy csapat vb-döntőben négy szerzett gólig.

2018.07.15. 18:31

Franciaország-Horvátország 4-2

Lloris óriási hibája után (cselbe bonyolódott a saját kapuja előtt) Mario Mandzukic szépített. Ő és Perisic is gólt szerzett az elődöntőben és most is. Mandzukic az első futballista, aki egy vb-döntőben gólt és öngólt is szerzett.

A rendes játékidő utolsó cseréi

Strinic helyett Pjaca, Giroud helyett Fekir játszik.

2018.07.15. 18:51

Kilencvenedik perc

4-2-re vezetnek a franciák, öt perc hosszabbítás

2018.07.15. 18:55

Vége: világbajnok Franciaország

1998 után, története során másodszor is, Franciaország nyerte a világbajnokságot. Éppen úgy 4-2 lett a végeredmény, mint pontosan nyolcvan éve, amikor Olaszország Magyarországgal vívta a finálét.

2024.04.25. csütörtök, 18:00