Infostart.hu
eur:
363.58
usd:
314.69
bux:
148490.37
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc
Budapest, 2021. december 8.A Knézy Jenő-díjjal kitüntetett Hajdú B. István Prima Primissima díjas sportújságíró, televíziós kommentátor a Puskás Arénában 2021. december 3-án. Harmadik alkalommal díjazta a közmédia azon kiválóságokat, akik példaértékű munkájukkal, tevékenységükkel sokat tettek a közösségükért.
Nyitókép: MTI/Cseke Csilla

Kiderült, miért tűnt el Hajdú B. István

Úgy tűnik, nem élvezhetjük a Prima Primissima-díjas kommentátor közvetítéseit a nyári, németországi labdarúgó Európa-bajnokságon.

Az elmúlt hetekben sok televíziónéző és sportkedvelő hiányolta a közvetítésekből, stúdiós műsorokból Hajdú B. Istvánt, akinek a hangja és kommentálása nélkül az utóbbi években elképzelhetetlenek voltak a magyar labdarúgó-válogatott mérkőzései, illetve a Bajnokok Ligája játéknapjai. A népszerű sportriporter azért esett ki a munkából, mert

két és fél hetet kórházban kellett töltenie, műtéten is átesett.

A Szepesi György- és Prima Primissima-díjas kommentátornak még évekkel ezelőtt volt egy infarktusa, most pedig elkerülhetetlen volt az orvosi beavatkozás, de a kettő között nincs összefüggés.. Hajdú B. István a sportal.hu-nak adott interjúban azt mondta, tisztában volt vele, hogy nem lehet sokáig titokban tartani, ha egy közszereplővel „történik valami”. Mint fogalmazott, nem szeretné, ha mindenféle találgatások látnának napvilágot vele kapcsolatban, ezért szólalt meg most. Ugyanakkor jelezte: nem akar nagy felhajtást maga körül – továbbra sem.

„A betegségem, amelyről nem szeretnék többet mondani, számomra is váratlanul jött. Egy vizsgálat után közölték velem az orvosok, hogy elkerülhetetlen az operáció. Hosszú folyamat ez, amelyet végig kell csinálnom” – mondta a portálnak. Annyit elárult, hogy

nem a szívével volt gond, a mostani műtétnek és betegségének nincs köze a korábbi infarktusához.

Hajdú B. István legutóbb március 9-én közvetített, és reményei szerint nyáron lehet majd újra olyan állapotban, hogy ismét mikrofon mögé ülhet. Úgy tűnik, sokak bánatára, ki kell hagynia a németországi labdarúgó Európa-bajnokságot, a párizsi olimpián azonban már várhatóan újra hallhatjuk a közvetítéseit.

Címlapról ajánljuk
Drámai országgyűlési ülés kezdődött Magyar Péter beszédével
cikkünk frissül

Drámai országgyűlési ülés kezdődött Magyar Péter beszédével

A miniszterelnök napirend előtt felszólalásával kezdődött meg az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése. Baka András az egyedüli hivatalos államfőjelölt, akit kedden meg is választhatnak, hétfői adat szerint rekordtöbbletet hozott a költségvetés júliusban, távozhat a legfőbb ügyész, újra itt a hőségkupola, elindulhat hétfő este még egy turbina a paksi atomerőműben – van miről beszélnie Magyar Péternek. Cikkünk frissül!
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×