390.71
365.38
68142.02
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti
Dejan Stankovic, a Ferencváros szerb vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Ferencvárosi TC mérkőzésen a diósgyőri DVTK Stadionban 2023. október 22-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Fradi-siker: a 98. percben jött el a legszebb pillanat

A Ferencváros 0-1-ről fordított a Csukaricski ellen az Európa Konferencia-ligában, Zachariassen egyenlített, majd Pesics a 98. percben óriási gólt rúgott. A Fradinak az utolsó fordulóban elég a döntetlen a továbbjutáshoz.

A zöld-fehérek összeállítása: Dibusz – Makreckis, Abena, I. Cissé, C. Ramírez – Sigér, Abu Fani – Marquinhos, Zachariassen, A. Traoré – Pesics. A Csukaricski: Filipovics – N. Sztankovics, Szubotics, Kovacsevics – Tosics, S. Sissoko, Kovac, Ivanovics, Miladinovics – Adzsics, Cvetkovics.

Leszkovacban körülbelül három-négyezren várják a csapatokat, köztük legalább száz Fradi-szurkoló. Ugyancsak 21 órakor kezdődik a csoport másik két tagjának, a Fiorentinának és a Genknek firenzei mérkőzése.

A 4. percben Traoré kiugroitt Pesics remek labdájával, de a jól kilépő Filipovics védeni tudta a lövését.

A 9. percben vezetést szerzett a szerb csapat, Adzsicshoz került a labda a bal oldalra, a csatár pedig kapásból áttekerte a labdát Dibuszon. Látványos gól volt, mindössze a második, amelyet a Csukaricski szerzett ősszel a főtáblán. Mindkettővel előnyt szerzett a Ferencváros ellen.

A 13. percben Pesics jó helyzetből, 16 méterről lőtt, sajnos, a kapu fölé.

Eltelt majdnem húsz perc, a Ferencváros hátrányban van, hiába birtokolja valamivel többet a labdát.

A 27. percben a 16 éves Cvetkovics sarkalása után Adzsics helyzetbe került, Ramírez tudott blokkolni.

Végre egy ferencvárosi lehetőség, de Zachariassen éles beadásáról Pesics lemaradt középen, majd Traoré visszagurított labdájátr Sigér gyengén lőtte meg.

A 40. percben Abu Fani beadása után Traoré rossz döntést hozott, viszonylag tiszta helyzetből a saját térdére fejelte a labdát.

A Genk megszerezte a vezetést Firenzében, Fiorentina–Genk 0-1.

Vége Szerbiában az első félidőnek, vezet a Csukaricski.

Firenzében szinte azonnal egyenlített a Fiorentina 1-1.

Dejan Sztankovics elégedetlenségét jelzi, hogy Makreckis, Ramírez és Sigér is lement, Botka, Lisztes és Civic állt be.

Mindössze három perc telt el a félidőből, újra cserélt a Ferencváros, Traoré megsérült, Katona Bálint váltotta.

Az 53. percben Lisztes nagyon éles szögből jól lőtt, Filipovics kivédte.

Pesics kapott egy kis „stószt” egy felívelésnél.

Az 59. percben Lisztes (!) mentett utolsó emberként, Ivanovics elől.

Katona lövése elkerülte a felső sarkot.

Besic váltotta Cissét, nincs több cserelehetősége a Ferencvárosnak.

A 83. percben Zachariassen a kapuba pörgette Katona labdáját, 1-1.

A Fiorentina megszerezte a vezetést a Genk ellen, ha így marad, már biztos továbbjutó, sőt, csoportgyőztes.

A 98. percben Pesics levette a felívelt labdát, aztán félfordulattal óriási gólt lőtt 16 méterről, 1-2.

A szerbek nem akarták elkezdeni a játékot, de aztán muszáj volt neki. Öt másodpercig tartott már csak a mérkőzés.

A Ferencváros 2-1-re győzött, maradt a csoport második helyén, előnye három pont a Genk előtt.

A Fiorentinának 11 pontja van (már továbbjutott), a Ferencvárosnak 9, a Genknek 6, a Csukaricskinek 0.

A Fradi az utolsó mérkőzésen egyetlen szerzett ponttal, egy döntetlennel biztosan továbbjut.

Nagy Sándor Gyula: latinos hiszti miatt tűnt el négy napra a spanyol kormányfő

Nagy Sándor Gyula: "latinos hiszti" miatt tűnt el négy napra a spanyol kormányfő

Nem mond le hivataláról Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök, aki azt követően helyezte kilátásba távozását, hogy felesége ellen vizsgálat indult egy korrupciós ügyben. Nagy Sándor Gyula, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára szerint ez az ügy egy tízéves, a kormányfő és családja számára rendkívül megterhelő folyamat egyik állomása, ezért négy napra el is csendesedett az ország vezetője.
2024.04.30. kedd, 18:00
Szánthó Miklós
az Alapjogokért Központ főigazgatója
Záporoznak a fontos adatok - Hogyan reagálnak a tőzsdék?

Nincs ma hiány piacmozgató gazdasági eseményekből: délelőtt sorra érkeztek a GDP adatok az EU-s országokból, illetve közzétették az eurózóna inflációs és növekedési adatát is, ami alapján elmondható, hogy a térség gazdasága az első negyedévben az elemzői várakozásokat meghaladó növekedést mutatott az előző negyedévhez képest - ennek ismeretében megmaradhat a júniusi kamatvágás esélye. Eközben tovább dübörög a gyorsjelentési szezon, kedvezőtlen számok érkeztek többek között a Volkswagentől és a McDonald's-tól is. Az európai tőzsdék után pedig az amerikai részvényindexek is mínuszban nyitottak.