Infostart.hu
eur:
388.25
usd:
334.92
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Julian Nagelsmann, a Bayern München német labdarúgóklub új vezetőedzője első edzését vezeti csapatának Münchenben 2021. július 7-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Philipp Guelland

Megvan Julian Nagelsmann új szerződése

Az előzetes várakozásoknak megfelelően Julian Nagelsmannt nevezték ki a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának.

A német szövetség pénteki bejelentése szerint a Hansi Flicket váltó 36 esztendős szakember a jövő évi, németországi Európa-bajnokság végéig irányítja a Nationalelfet.

Az előző kapitányt, Hansi Flicket szeptember 10-én küldték el - ő az első német szakvezető, akit menesztettek -, miután csapata 4-1-re kikapott Japántól odahaza felkészülési mérkőzésen, így 38 év után sorozatban háromszor szenvedett vereséget, és a legutóbbi 17 összecsapásából csak négyet nyert meg. Később a vb-ezüstérmes franciák ellen egyszeri "beugróként" Rudi Völler csapatigazgató ült le a válogatott kispadjára.

Nagelsmannt márciusban menesztette a Bayern München, ennek ellenére 2026-ig még él a szerződése a bajorokkal, de a klub valószínűleg érdekelt a megállapodás felbontásában, emellett korábban Flicket is elengedte a DFB-hez.

A német válogatott október 9-én kétmeccses amerikai túrára indul, már az új szakvezetővel, aki 1926 óta a legfiatalabb német szövetségi kapitány. Csaknem 100 évvel ezelőtt a 34 éves Otto Nerzet nevezték ki a Nationalelf élére.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×