Infostart.hu
eur:
385.84
usd:
331.39
bux:
116113.6
2026. január 9. péntek Marcell
Mihályvári-Farkas Viktória az 1500 méteres női gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában 2022. június 19-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Négy olimpiai A szint a zárónapon

Kovács Benedek és Szabó-Feltóthy Eszter 200 méter háton, Betlehem Dávid 800 méter gyorson, Milák Kristóf pedig 100 méter pillangón teljesítette a párizsi induláshoz szükséges időeredményt.

Négy újabb olimpiai A szintes idő született szombaton a Kaposváron rendezett úszó országos bajnokság zárónapján.

A kaposvári viadalon összesen tíz olimpiai szintes időt úsztak, így - a korábbi kettővel együtt - jelenleg 12 indulási jog biztosított a francia fővárosban sorra kerülő nyári játékokra.

Kovács Benedek azt követően, hogy csütörtökön 100 méter háton olimpiai szintet ért el, 200-on is magabiztosan teljesítette a párizsi részvételhez szükséges kritériumot (1:57.50). A szám Európa-bajnoki ezüstérmese 1:56.11 perccel csapott célba.

"Életem második legjobb ideje ez, így elégedett vagyok, de azért dolgozom, hogy ez fokozatosan még jobb legyen. Főként, hogy ebben az időszakban körülbelül olyan nyolcvan százalékos szoktam lenni" - nyilatkozott az M4 Sportnak az 50-en, 100-on és most 200-on is győztes Kovács.

Ugyanebben a számban a nőknél Szabó-Feltóthy Eszter "triplázott": a Vasas versenyzője egyéni legjobbját (2:09.62) alaposan megjavítva, 2:08.85 perces idővel csapott célba, ezzel az olimpiai szintet (2:10.39) túlszárnyalta, valamint várhatóan a vb-csapattagságot is kiharcolta, ugyanis a hazai rangsorban megelőzte az eddig második Molnár Dórát, aki tavaly bronzérmet nyert a római Európa-bajnokságon.

"Ezért dolgoztam, jó ideje kergettem már egy ilyen időt" - mondta Szabó-Feltóthy Eszter.

Férfi 800 méter gyorson a nyíltvízi "menő" Betlehem Dávid fantasztikus utolsó száz méterrel, egyéni csúcsát (8:00.57) több mint tíz(!) másodperccel megjavítva, 7:49.59 perccel, az olimpiai szintidőn (7:51.65) belül csapott célba, ráadásul így akár a nyári, fukuokai világbajnokságon is elindulhat ezen a távon a medencében.

Az ob utolsó egyéni számában, 100 méter pillangón Milák Kristóf, a szám világbajnoka, olimpiai ezüstérmese a papírformának megfelelően 50.80 másodperces idővel - amivel harmadik az idei világranglistán - könnyedén teljesítette az olimpiai szintet (51.67). Ettől csapattársa, Márton Richárd egyéni csúcsát (52.39) jócskán megjavítva 51.70-nel, három századdal még elmaradt.

"Nem volt rajtam semmilyen stressz, vagy elvárás, egy jó időt akartam úszni, ami szerencsére sikerült" - nyilatkozta a 200 méter pillangón olimpiai bajnok világcsúcstartó, kiemelve Márton Richárdot, akinek erős úszása szerepet játszott ebben az időeredményben.

Sós Csaba, az M4 Sportnak elmondta, az olimpiai szintek tekintetében előzetesen többre számított, ugyanakkor biztos benne, hogy nagy létszámú csapat képviseli majd a magyar színeket a francia fővárosban.

A szombati eredmények:

férfiak:

nők:

Címlapról ajánljuk
A Szenátus korlátozná Donald Trump háborús jogkörét

A Szenátus korlátozná Donald Trump háborús jogkörét

Az amerikai szenátus megszavazta azt a határozatot, amely megtiltaná Donald Trump elnöknek, hogy törvényhozási felhatalmazás nélkül újabb katonai akcióba kezdjen Venezuelában. Közben Trump azt is közölte: Washington „még éveken át irányíthatja” a dél-amerikai országot.

Korlátozások léptek életbe az autópályákon az extrém hideg miatt

A télies útviszonyok és a hóhelyzet miatt előreláthatóan pénteken 11 órától 7,5 tonna össztömeg felett súlykorlátozást vezetnek be a tehergépjárművekre több autópályán és egy autóúton – közölte az Útinform.
inforadio
ARÉNA
2026.01.09. péntek, 18:00
Bartal Tamás
a Nemzeti Közút Zrt. igazgatóságának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×