Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
329.11
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Az ezüstérmes Csipes Tamara a női kajak egyesek 500 méteres versenyének döntője után a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 5-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Afrika vagy óvoda? - Ez is kérdés most Csipes Tamara számára

A párizsi olimpiára szeretne ismét csúcsformába kerülni Csipes Tamara. A kétszeres olimpiai bajnok kajakozó az InfoRádiónak arról is beszélt, hogy miként hangolja össze az anyai és az élsportolói teendőket, és az előző versenyszezon kihagyása után hol tart az edzésekkel.

A ritmust nézve abszolút visszaállt minden, elég gördülékenyek az edzések ahhoz képest, hogy rosszabbra számítottam. Ez adott egy plusz lendületet, így most nagyon jól érzem magam, hogy újra sportközpontú az életem - mondta az InfoRádiónak Csipes Tamara.

Voltak azért edzések a gyakorlatilag kihagyott versenyszezon előtt és alatt is, de nagyjából a harmadát végeztem a korábbi edzésmunkának. Talán 50-50 százalék volt a pihenés és az edzés aránya, tehát jóval kevesebb volt a felkészülés, de hát erről szól pihenőév - hangsúlyozta.

Azért nyilván nem csak a kanapén ültem, de nem is voltam edzőtáborban. Annyit mozogtam amennyi jólesik és arra figyeltem, hogy minden nap legyen valamilyen szintű mozgás. Nem feltétlenül edzés, de például menjünk el valami olyan programra a lányommal, ami aktívabb.

Hozzátette: a lányom óvodába jár, ez is nagyon fontos volt előző évben, hogy szerettem volna, ha az óvodát teljesen megszokja, vagyis egy teljes évet úgy tud végigjárni, hogy én nem cibálom ide-oda edzőtáborba, sok lett volna neki. Most már annyira beilleszkedett, hogy óvónő szerint nem lesz probléma, hogy én elviszem Afrikába edzőtáborba, nem lesz immár rossz visszajönni, hanem pont ugyanott fogja folytatni az óvodában, ahol abbahagyta.

Egyensúlyozni kell az óvoda és az edzőtábor között, mert ugye mi Szolnokon vagyunk egész nyáron, de meg fogjuk oldani.

A magyar női kajak-kenu gyorsasági szakágban nagy fiatalítás volt, erre az évre gyakorlatilag kicserélődött csapat nagy része, hiszen a tokiói olimpikonok kihagyták ezt a versenyszezont, és van aki még jövőre sem tér vissza, mint például Kozák Danuta, aki a második gyermekét várja.

Ezzel kapcsolatban Csipes Tamara arra számít, hogy az olimpiai kvalifikáció előtt nagy csata lesz akár a fiatal, 20 éves kor körüli versenyzőkkel is. Mint mondta: a fél mezőny átjött hozzánk a Honvédba, úgyhogy bízom a lányokban, hogy mindenki tud fejlődni nálunk. Hozzátette: mindenképpen nagyon várja az elkövetkező időszakot. Nem feltétlenül a jövő évi versenyekre szeretne olyan csúcsformát mint Tokióban, hiszen még mindig le vannak maradva, lassan, de zárkózik vissza, nem türelmetlen.

Párizs a fő cél és szeretnék kijutni mindenképpen jövőre a kvalifikációs vébére, ez tervben is van, de ha például egyedül négyesben, nem fog összeomolna a világ. Az Olimpián szeretnék egyéniben is ott lenni, Párizsban megint vállalna több - hangsúlyozta Csipes Tamara.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×