Infostart.hu
eur:
374.89
usd:
317.51
bux:
127083.87
2026. február 25. szerda Géza
Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője csapatának a Bayern München ellen a német első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott 2021. február 5-i mérkőzésén a berlini Olimpiai Stadionban.
Nyitókép: MTI/EPA/Getty Images pool/Boris Streubel

A lipcsei magyarok legyőzték a Dárdaikat

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha Dárdai Mártonnal a védelemben hazai pályán 3-0-ra kikapott a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzigtől.

A korábbi magyar szövetségi kapitány január 25-én lett újra a berlini csapat vezetőedzője, de négy mérkőzésen csak egy pontot gyűjtött irányításával a Hertha.

A szakvezetőnek több futballistát is nélkülöznie kellett sérülés miatt, így a védelemben kezdőként kapott helyet 19 éves fia, Márton, valamint először szavazott bizalmat az első perctől a világbajnok Sami Khedirának. A lipcseieknél combsérülése miatt Szoboszlai Dominik továbbra sem mutatkozhatott be, a végeredményt a 84. percben Orbán állította be, míg Gulácsi ebben az idényben már a 11. mérkőzését hozta le kapott gól nélkül.

Az RB Leipzig – amely kedden Budapesten 2-0-ra kikapott a Liverpooltól a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén – sorozatban a negyedik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, így 2 pontra megközelítette a címvédő és listavezető Bayern Münchent a tabellán.

Bundesliga, 22. forduló

Hertha BSC-RB Leipzig 0-3 (0-1)

FC Augsburg-Bayer Leverkusen 1-1 (1-0)

Schalke 04-Borussia Dortmund 0-4 (0-2)

Eintracht Frankfurt-Bayern München 2-1 (2-0)

SC Freiburg-Union Berlin 0-1 (0-0)

1. FC Köln-VfB Stuttgart 0-1 (0-0)

Borussia Mönchengladbach-FSV Mainz 05 1-2 (1-1)

Arminia Bielefeld-VfL Wolfsburg 0-3 (0-1)

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: az oroszoknak az Ukrajna feletti kontroll kell, erről nem fognak letenni

Bendarzsevszkij Anton: az oroszoknak az Ukrajna feletti kontroll kell, erről nem fognak letenni

Bizonyos gumifogalmak segíthetnek Oroszországnak győzelemként eladni bizonyos megegyezéseket, Ukrajnának pedig egy írott garanciarendszer lehet a reménye arra, hogy az orosz nyomás legalább katonailag csökken – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Értékelte a magyar-ukrán kapcsolatok rendezésének, a magyar érdekek képviseletének lehetőségeit is.

Orbán Viktor: Ukrajna készül, ezért katonákat és védelmi eszközöket telepítünk az energetikai infrastruktúra védelmére

A Védelmi Tanács ülése után számolt be a friss döntésekről a miniszterelnök, miután olyan jelzéseket kapott, hogy Ukrajna további akciókra készül a magyar energiarendszer működésének megzavarása érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.02.26. csütörtök, 18:00
Győri Enikő
a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője
Itt a fordulat a tőzsdéken, az Nvidia jelentését várja a piac

Itt a fordulat a tőzsdéken, az Nvidia jelentését várja a piac

A héten vegyes mozgások voltak eddig láthatók a tőzsdéken, részben az amerikai vámok körüli bizonytalanság helyezett nyomást a piacokra, de a mesterséges intelligencia diszruptív hatása miatt is aggódnak a befektetők, ami miatt több szektort is megütöttek a hét elején. Mostanra viszont hangulatjavulás látszik a piacokon, az ázsiai piacok emelkedtek ma, a dél-koreai és a japán piac ráadásul új csúcsot is döntött; Európában is jó hangulatban telt a kereskedés; valamint az USA-ban is folytatódik az emelkedés. Fontos gyorsjelentések is érkeznek ma, itthon a Magyar Telekom és a Rába jelentett, az USA-ban pedig az Nvidia teszi közzé legfrissebb számait.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×