Infostart.hu
eur:
357.98
usd:
305.69
bux:
131071.24
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
Szabó Tünde sportért felelős államtitkár sajtótájékoztatót tart a HISZEK Benned Sport Program soron következő üteméről az Emberi Erőforrások Minisztériumának Sportért Felelős Államtitkárságán 2019. július 5-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Tényleg előre kerülhetnek az oltási sorban az olimpikonok

Szabó Tünde sportállamtitkár az InfoRádiónak nyilatkozva jelezte, erre azért lehet szükség, mert az olimpikonoknak még kvalifikációs versenyeken is részt kell venniük, ráadásul nem is csak az olimpián részt vevő sportolókról van szó.

Számos nemzetközi sporteseményt rendez Magyarország a következő hónapokban is, a következő időszakban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság követelményeihez kell igazodni, a sportolók előre hozott oltása is ez alapján történhet – közölte az InfoRádióval Szabó Tünde sportért felelős államtitkár.

Ugyanakkor az események feltételrendszere tisztázott.

"Nem csak az olimpiát, de a kvalifikációs eseményeket is meg kell rendezni minden sportágban. Nagyon várjuk azt, hogy a NOB kimondja: lesz olimpia. Bár véleményünk szerint ez nem kérdés. Kérdés, milyen módon lesz megrendezve, de az olimpia mellett a labdarúgó Eb és a vizes Eb-t is érintik a kérdőjelek" – mondta.

Szerinte

a NOB szabályait a nemzetközi sportági szervezetek is át fogják venni.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a magyar sportolók felkészülésének háttere biztosított ugyanúgy, mint 2020-ban, ebbe beleértendők az edzőtáborok, a felkészülések, az eszközök is.

Szabó Tünde beszélt a sportolók koronavírus elleni oltásáról is.

"Ha egy ilyen kritérium lesz, hogy az olimpiára csak oltott sportolók utazhatnak, akkor bizony szinte kötelező módon olyan tervezést kell hoznunk válogatott szintre, hogy a sportolók a kvalifikációs versenyeken is részt tudjanak venni" – nyomatékosította Szabó Tünde.

A sportért felelős államtitkár az InfoRádiónak hozzátette, hogy a létesítmény-fejlesztési programok is folytatódnak, a szabadtéri sportolást pedig egyre több kondipark is segíti.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megkezdődött a Tisza-kormány első hivatalos kormányülése

Megkezdődött a Tisza-kormány első hivatalos kormányülése

Kivételesen, az első alkalommal Ópusztaszeren ülésezik a Magyar Péter miniszterelnök által vezetett Tisza-kormány, amelynek tagjai egy kitérő után késve, de odaértek a helyszínre. A kormányülés meg is kezdődött. Alaptörvény-módosításokat, az aszálykérdést és az energiaügyeket is megtárgyalják, majd az ülés után megtartják az első kormányszóvivői tájékoztatót is.

Orbán Anita újabb információkat osztott meg a Kárpátalját ért dróntámadásról

Orosz dróntámadás zajlik Kárpátalján, amelyet a magyar kormány mélységesen elítél; a kabinet figyelemmel követi az eseményeket és tájékoztatni fogja a közvéleményt – mondta Orbán Anita külügyminiszter a Facebook-oldalára feltöltött videójában.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×