393.74
365.13
0

Egy francia góljával verte meg a Bayern a PSG-t, a német csapat jön Budapestre

Kingsley Coman fejesével a Bayern München 1-0-ra nyert a Paris Saint-Germain ellen, s megnyerte a 2019–2020-as Bajnokok Ligáját. A bajorok játszanak a Sevillával egy bő hónap múlva a Puskás Arénában.

Az összeállítások. PSG: Keylor Navas – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – A. Herrera, Marquinhos, Paredes – Di María, Mbappé, Neymar. Bayern München: Neuer – Kimmich, J. Boateng, Alaba, Davies – Thiago Alcántara, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

A franciáknál visszatért a kapuba Keylor Navas, a németeknél a francia Kingsley Coman játszik, aki korában francia bajnok is volt a PSG-vel.

Bayern-mezőnyfölénnyel, de helyzet nélkül telt el az első öt-hat perc.

Idegesek a játékosok, sok a hiba.

A 13. percben Mbappé lövésébe belelépett Boateng.

Davies nagyon aktív. Valószínűleg ő az egyetlen, aki akad szurkolója a Paris Saint-Germain futballistái között. Kanadai barátnője, Jordyn Huitema a PSG női csapatának csatára.

Neymar helyzetben, kisodródott helyzetből lőtt, de Neuernek bravúr kellett a védéshez.

A 22. percben Davies beadása után Lewandowski megfordult, Bernat mellett lőtt, a kapufára.

Di Maríának is megvolt a ziccere, de 14 méterről kapu fölé lőtt.

Boateng, az „üveglábú” megsérült, Süle állt a helyére.

Herrera veszélyes lövése után Goretzkáról pattant szögletre a labda.

Gnabry éppen úgy hozta középre a labdát, mint a Lyon ellen, de Marquinhos leszerelte.

Lewandowski szó szerint nyakatekert mozdulattal fejelte kapura a labdát, Navas bravúrral védett. A 30. percben történt mindez.

A 44. percben Mbappé tíz méterről Neuer kezébe lőte a labdát, a meccs eddigi legnagyobbhelyzete volt.

A másik oldal Gnabry középre lőtt labdáját Navas jól védte. Coman betört a büntetőterületen belülre, Kehrer elé került, a játékvezető nem látott okot a tizenegyesre.

A második félidő 5. percében Gnabry brutálisan felrúgta Neymart ő is sárgát kapott és a bűnöst felelősségre vonó Paredes is.

Az 59. percben vezetést szerzett a Bayern, Kimmich a hosszú oldalra átívelt labdáját Kingsley Coman gond nélkül a hálóba fejelte. 1-0 a Bayernnek.

Davies beívelése után Kimpembe bravúrral mentett Lewandowski elől. Két perccel később Coman újra kapura lőtt, Thiago Silva mentett.

Paredes helyett pályán a PSG egyik legrégebbi tagja, Marco Verratti.

Gnabry és a Coman lement, Perisic és Coutinho került pályára. Érdekes csere, Coman azt csinált a bal oldalon, amit akart.

Marquinhos lapos lövését Neuer hihetelten mozdulattal védte.

Herrera helyén Draxler a PSG-ben.

Kimmich megrúgta Mbappé lábát a Bayern tizenhatosán belül, ez is lehetett volna büntető.

A sérült Bernat helyén Kurzawa, Di María helyén Choupo-Moting.

A Bayern széttördeli a játékot, a PSG pedig pontatlanul passzol. Tolisso is a pályán, Thiago helyén.

A 91. percben Mbappé előkészítése után Neymar meelt, Choupo-Moting nem találta el a labdát az ötösön.

Vége: a Bayern lett a BL-győztes.

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.
A béke lehetőségéről beszélt a moszkvai miniszter, hatalmas rakétatámadás érte Ukrajnát – Háborús híreink pénteken

Kijevnek több fegyverre van szükség, Lengyelország és Ukrajna ezért azt tervezi, hogy közös fegyvergyártó vállalatokat létesítenek a két ország területén - jelentette be Denisz Smihal ukrán kormányfő csütörtökön Varsóban, a lengyel hivatali partnerével közös sajtóértekezleten. Martin Herem, az észt fegyveres erők főparancsnoka bejelentette, országának két év alatt meg kell kétszereznie a védelemre fordított összegeket, hogy elegendő lőszert halmozhasson fel ahhoz, hogy döntő vereséget mérjen egy orosz inváziós erőre – írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül.