Infostart.hu
eur:
379.44
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
A győztes Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika és Bodonyi Dóra a női kajak négyesek 500 méteres döntőjében a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon 2018. augusztus 26-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Tamás

Indul a roham a szegedi kajak-kenu vb jegyeiért

Megkezdődött az augusztusi szegedi kajak-kenu világbajnokság kampánya. Magát a vb-t - ami fontos állomása a 2020-as olimpia kvalifikációjának - idén 633 millió forintos állami támogatás segíti.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség kilépett a nagyközönség elé azzal az információval, hogy 2019. augusztus 21. és 25. között újra vendégül látják a világot, hiszen olimpiai kvalifikációs világbajnokságnak ad otthont Szeged - 2011 után megint.

"Most már nagyon nagy erőkkel arra kell koncentrálnunk, hogy a lehető legszínvonalasabb eseményt rendezzük, ezt várja el tőlünk a világ. Szerénytelenül azt is szoktuk mondani, hogy

a világ legjobb pályája a szegedi, de ezt most nem is mi mondjuk el, hanem a külföldiek"

- fogalmazott az InfoRádiónak Schmidt Gábor, a sportági szövetség elnöke.

Az eseményre március 1-jén indul a jegyértékesítés, májusban pedig egy újabb kampány keretei között a sportág elmúlt 80 évének legnagyobb alakjaival - köztük Kovács Katalinnal, az MTK-ban edzősködő Kőbán Ritával, a Dunaújvárosban dolgozó Vajda Attilával és Gyulay Zsolttal - lehet megismerkedni.

A verseny bírja Szeged város támogatását is.

A csapat egy része - köztük az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta - egyébként éppen Dél-Afrikában edzőtáborozik.

Szabó Tünde, az Emmi sportért felelős államtitkára visszaidézte, 2015-ben nyerte el Szeged a vb-rendezést, meg volt határozva a költségvetése is: ennek megfelelően tavaly 130 millió forintot, idén pedig 633 milliót biztosítottak a szervezésre, vagyis szigorú a költségvetés.

"Úgy gondolom, egy fantasztikus világbajnokság előtt állunk, a szervezőbizottság felállt, száz országból közel kétezer sportoló és kísérők érkeznek, öt nap alatt 40-50 ezer szurkoló kiszolgálásának feladata is vár a házigazdára" - mondta az InfoRádiónak Szabó Tünde.

A kajak-kenus olimpiai kvóták 80 százalékát a szegedi világbajnokságon osztják ki az országok szakszövetségeinek, tehát a legjobbak mind itt lesznek a Maty-éren. A pálya jelenleg felújítás alatt áll még.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×