Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

Hosszú Katinkának jót tehet a kihagyás

Sós Csaba, az úszók szövetségi kapitánya szerint Milák Kristóf esélyes arra, hogy idén világcsúcsot ússzon.

A sportvezető a DIGI Sport csütörtöki Reggeli Start című műsorában azt mondta: amilyen eredményt Milák például a tavalyi budapesti világbajnokságon 100 méter pillangón úszott, és amilyen állóképességi mutatói vannak,

nem lenne meglepve, ha idén megdöntené Michael Phelps 200 pillangós világcsúcsát.

Sós emlékeztetett arra, hogy a Duna Arénában megrendezett vb-n 100 pillangón ezüstérmet nyert 18 éves versenyző akkor 200-on el sem tudott indulni, mert olyan erős volt a hazai mezőny.

A szövetségi kapitány a jövő heti debreceni országos úszó bajnokság kapcsán kifejtette: az idei Európa-bajnokságra számonként négy versenyzőt nevezhet, és több olyan versenyszám is van, ahol ennél több magyar úszó esélyes arra, hogy a kontinensbajnokságon az első hatba kerüljön. Sós konkrétan a férfi 200 méter pillangót és a 400 méter vegyest említette, majd hozzátette: még annak is karriermeghatározó tétje van, hogy ki lesz az ötödik 100 méter férfi gyorson, hiszen akinek az sikerül, tartalék lehet a budapesti vb-n bronzérmes férfi 4x100-as gyorsváltóban.

"Márpedig ha valamelyik nagyágyút pihentetni fogom a délelőtti előfutam során, és őt állítom be, majd a váltó később esetleg aranyérmet nyer, akkor az ötödik helyezett is ugyanúgy Európa-bajnoknak mondhatja magát, mint a többiek" - magyarázta Sós Csaba.

A szövetségi kapitány beszélt a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkáról is - akinek szerinte akár kifejezetten jót is tehet a kihagyás, hiszen hat év óta gyakorlatilag egy napot sem pihent -, illetve a versenyző és férje, Shane Tusup közötti kapcsolatról.

"Nincs végleges döntés arról, hogy a kettejük közti edző-versenyzői kapcsolat véglegesen megszakadt volna, szakemberként pedig óhajtom is, hogy ez rendeződjön"

- fogalmazott Sós Csaba, aki úgy érzi, a korábbi eredmények bizonyították, hogy Hosszú és Tusup szakmailag jól együtt tudnak működni - függetlenül a magánéletüktől, amelyhez szerinte senkinek, így neki sincs semmi köze.

Címlapról ajánljuk
Éghajlatkutató: az országból Észak-Görögország lesz

Éghajlatkutató: az országból Észak-Görögország lesz

Egy, a Másfél fok oldalán nemrég megjelent elemzésben az ELTE Meteorológiai Tanszékének kutatói az elmúlt 5 évtized hazai éghajlati változásait vizsgálták. Arra jutottak, hogy Magyarország egyre szárazabbá válik, annak ellenére, hogy az éves csapadékmennyiség csak kis mértékben csökkent. Szabó Péter éghajlatkutató az InfoRádióban beszélt erről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×