Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Fazekas Róbert is indulhat az olimpián - a szponzor "erős erkölcsi aggályai"

A Magyar Olimpiai Bizottság július 5-i közgyűlése - amely döntött a magyar olimpiai csapat összetételéről - felhatalmazta az elnököt, a főtitkárt, a sportszakmai igazgatót és a csapatvezetőt, hogy a nevezési határidőig hátralévő időszakban döntsön a változásokról. A MOB illetékes testülete úgy döntött, hogy nincs jogi akadálya Fazekas Róbert benevezésének, a sportoló részt vehet a pekingi játékokon. Később a T-Mobile, mint a MOB gyémánt fokozatú főtámogatója, erős erkölcsi aggályait fejezte ki a MOB döntése kapcsán, amelynek eredményeként Fazekas Róbert az olimpiai küldöttség tagja lett.

A négytagú testület foglalkozott a Magyar Atlétikai Szövetség előterjesztésével, amelyben indulásra javasolják Fazekas Róbertet, aki 2008. július 22-én a ljubljanai nemzetközi atlétikai versenyen 64.56 méteres eredménnyel megnyerte a diszkoszvető számot, és egyben teljesítette az olimpiai nevezéshez szükséges A-szintet.

A MOB testülete a következő dokumentumok benyújtását kérte a Magyar Atlétikai Szövetségtől: hivatalos versenyjegyzőkönyv, WADA-igazolások a doppingellenőrzésekről (rendelkezik az előírt négy negatív doppingteszttel), a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) igazolása a versenyzési jogosultságról, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság igazolása az athéni játékokat követően lefolytatott per költségeinek befizetéséről, valamint a versenyző, edzője, Vida József, orvosa, Illyés Árpád, továbbá szövetségi elnökének, Schulek Ágostonnak és kapitányának, Mérei Lászlónak nyilatkozatát, amelyek garantálják, hogy a versenyző tisztán készült fel és tisztán fog versenyezni az olimpián.

Mindezek alapján a MOB illetékes testülete úgy döntött, hogy nincs jogi akadálya Fazekas Róbert benevezésének, azaz a sportoló részt vehet a pekingi játékokon.

Csurka Gergely, a MOB sajtófőnöke az InfoRádiónak elmondta: a MOB testülete, amely jóváhagyta az athéni aranyérmétől doppingvétség miatt megfosztott atléta pekingi indulását, csak a meglévő jogszabályokat vehette figyelembe, morális szempontokat nem.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×