365.25
73785.59
2024. július 30. kedd Judit, Xénia

Kikapott a Szeged a Realtól

A Szeged 32-25-re kikapott a spanyol Ciudad Real otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, a csoportmeccsek ötödik fordulójában.

A címvédő már Szegeden is nyerni tudott, és most is egyértelmű esélyesnek számított.

A magyar gárda nem ijedt meg a spanyolok otthonában, és 5-5-ig remekül tartotta magát. Egy gyors rohammal a Ciudad Real 9-5-re ellépett, ám volt visszaút (10-8).

A spanyolok azonban megint újítottak (12-8), de a szünet előtti hajrában sikerült faragni a hátrányból.
A második félidő eleje rémálom volt a magyar csaoat számára: negyedóra alatt 25-16-ra húzott el a hazai elitalakulat. Ekkora hátrányt már nem lehetett ledolgozni, így nem sikerült a bravúr, a szoros eredmény elérése.

A Szeged jövő szombaton a svájci Schaffhausen otthonában lép pályára, és csak akkor jut a nyolcaddöntőbe, ha nyer, vagy úgy ér el döntetlent, hogy 27 gólnál többet dob: Ha ez nem sikerül, átkerül a KEK nyolcaddöntőjébe.

Komoly lépést tehet a negyeddöntő felé a női kézilabda-válogatott – élőben

Angola ellen játszik a magyar női csapat a harmadik csoportmérkőzésen az olimpián.
2024.07.30. kedd, 18:00