81 éves korában meghalt az ikonikus televíziós műsorvezető, újságíró Feledy Péter - értesült a Demokrata. Az értesülést a család később az MTI-nek is megerősítette.
Felesége, Monspart Sarolta halála óta visszavonultan élt, egykor a Magyar Televízió népszerű műsorainak vezetőjeként vált ismertté, mint az Ablak vagy a Záróra.
Temetéséről később intézkednek.
Feledy Péter jogászként végzett, majd 1971-ben megnyerte a Riporter kerestetik című vetélkedősorozatot. Negyven éven keresztül jelent meg napi szinten a Magyar Televízió képernyőjén, többek között a Radar, a Fiatalok órája és az Aktuális című műsor vezetőjeként is.
A vasárnap hajnali, 12 halálos áldozatot követelő buszbaleset helyszínén a hivatásos tűzoltók, a mentőszolgálat és civil szakemberek összehangolt munkájára volt szükség a roncsok alatt rekedt utasok kiszabadításához – derül ki a katasztrófavédelem által közzétett összefoglalóból.
Újabb fordulat történt a közelmúltban az omisi térségben tombolt súlyos horvátországi erdőtűz ügyében: egy frissen előkerült videófelvétel arra utal, hogy a tragédiát egy tűzijáték indíthatta el.
Elkezdődött a fenékküszöb építése és a betonelemek beemelése a Dunába Paksnál, a vízszint megemelésére gyors megoldást nyújtó bárkák elsüllyesztése pedig tegnap megkezdődött. Vitézy Dávid bejelentette, hogy elindítja a Tisza-kormány a Wekerle Lakásépítése programot amellyel megfizethető bérlakásokat és kollégiumi férőhelyeket létesítenének. Kármán András pénzügyminiszter arról számolt be, hogy az állam mintegy 100 milliárd forintot takarít meg az M6-os autópálya Érd és Dunaújváros közötti szakaszának üzemeltetésén, miután a kabinet felülvizsgálta a korábbi kormány által előkészített, rendkívül előnytelen koncessziós szerződést. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.
A hivatásos kerékpárosok szakszervezete felháborodásának adott hangot az eset kapcsán, és a bukósisakok biztonsági szabványainak azonnali fejlesztését sürgeti.
Five people have been reportedly killed across Ukraine, while Russian officials say seven people have been killed following Ukrainian strikes in the west of the country.