Infostart.hu
eur:
377.74
usd:
318.95
bux:
122933.8
2026. február 17. kedd Donát

Sikeres magyar találmányok a Millenárison

Digitális játszótér nyílik a Millenárison a Jövő Házában, harmadik alkalommal rendezik meg ugyanis a Klikk nevű, gyerekeknek szánt interaktív bemutatót. Ezúttal a kutatás, fejlesztés, innováció áll a középpontban, azzal a céllal, hogy felkeltsék a diákok érdeklődését a természettudományos tárgyak iránt.

A Jövő Háza oktatási vezetője az InfoRádióban elmondta: olyan szabadalmakat, kutatási eredményeket mutatnak be, amelyek kötődnek a digitális kultúrához.

Az elmúlt öt-tíz év legfontosabb magyarországi fejlesztéseit vonultatjuk fel, itt van a háromdimenziós szemüveg, a gömböc, a látássérültek tájékozódását megkönnyítő "látó bot", és számtalan más olyan érdekesség, amely a mindennapokban is használható - sorolta a kiállítási darabokat.

Niedermüller Anna hangsúlyozta: a kiállítás legfontosabb funkciója az oktatás, mert be akarjuk mutatni, hogy a fejlesztés, a kutatás, a problémaközpontú gondolkodás hogyan jelenik meg az életünkben, hogyan jutunk el a gondolattól a megvalósulásig.

Az elmúlt évtizedekben egyre kevesebb gyerek választott természettudományos vagy mérnöki pályát, ezen is szeretnénk változtatni - tette hozzá az oktatási vezető.

Hanganyag: Szabó Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér: az Adria csak átmeneti megoldás lehet, a Barátság-vezeték kiesése hosszabb távon nagyon kockázatos

Hortay Olivér: az Adria csak átmeneti megoldás lehet, a Barátság-vezeték kiesése hosszabb távon nagyon kockázatos

Ukrajna szándékosan akadályozza az olajszállítás újraindítását a Barátság-vezetéken keresztül, ezzel próbál politikai nyomást gyakorolni a régióra, elsősorban Magyarországra – mondta az InfoRádióban a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. Hazánknak vannak tartalékai, de azokat havária helyzetekre tartják fenn, és nem azért vannak, hogy „politikai viták okozta ellátási nehézségekre nyújtsanak fedezetet” – tette hozzá.

Kaiser Ferenc: a NATO Sarkvidéki Őrszeme Trumpnak is szól, nem csak Kínának és az oroszoknak

A NATO Sarkvidéki Őrszem néven programot indít a térség biztonságának szavatolására. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docense szerint ez egyaránt szól a térségben egyre aktívabb Oroszországnak és Kínának, valamint az Egyesült Államoknak. Hangsúlyozta: a szövetség meg akarja mutatni az amerikai elnöknek, hogy nem kell megszereznie az USA-nak Grönlandot, hogy biztonságban legyen, de el is akarja rettenteni egy katonai beavatkozástól.
inforadio
ARÉNA
2026.02.17. kedd, 18:00
Légrádi Tamás
a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×