Infostart.hu
eur:
354.48
usd:
301.07
bux:
134545.2
2026. május 8. péntek Mihály
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sajtótájékoztatót tart Kijevben 2025. április 22-én.
Nyitókép: MTI/AP/Jevhen Maloletka

Volodimir Zelenszkij: ez cinizmus

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a legnagyobb fokú cinizmussal vádolta meg vasárnap Oroszországot Vlagyimir Putyin orosz államfő háromnapos tűzszüneti ajánlata kapcsán, amely a második világháborús győzelemről való megemlékezések időszakára vonatkozik.

"Az oroszok tűzszünetet szorgalmaznak május 9-én miközben naponta lövik Ukrajnát. Ez a legnagyobb fokú cinizmus" - hangoztatta az ukrán vezető a Telegramon.

Zelenszkij szerint az orosz hadsereg az utóbbi egy hétben 1180 drónnal és 1360 irányított légibombával támadta Ukrajnát. Csak a vasárnapra virradóra 165 drónt indítottak kijevi, harkivi, cserkaszi és mikolajivi célpontok ellen, míg Donyeck és Szumi régiót heves bombázás érte a reggeli óráktól - tette hozzá

Zelenszkij ugyanakkor ismételten kijelentette, hogy Ukrajna készen áll egy olyan tűzszünetre, amely nem csak a második világháborús győzelmi ünnepély idejére vonatkozik.

Oroszország hétfőn háromnapos tűzszünetet hirdetett május 8-10-re.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter bejelentette, ki lesz az igazságügyi miniszter Melléthei-Barna Márton helyett

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját, Görög Mártát kérte fel igazságügyi miniszternek Magyar Péter a jelöltségtől visszalépő sógora helyett,
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×