Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Nyitókép: Unsplash

Új lopásgátló rendszerrel borzolja a vásárlók kedélyeit a Tesco

Még tesztüzemben van a hipermarket-lánc új lopásgátló rendszere, ami bevásárlókocsi-mérlegeket alkalmaz, és ami sok vásárló szerint a határellenőrzésekre emlékeztet.

A brit kiskereskedelmi óriás a gatesheadi szupermarketben vezette be kísérleti jelleggel az új technológiát, amely a "Scan as you Shop" szolgáltatást használó vásárlók bevásárlókocsijait méri le a fizetés előtt - írja a Grocery Gazette híradása nyomán a Portfolio.

A rendszer a mérlegek segítségével ellenőrizni tudja, hogy a vásárló mindent beolvasott-e, illetve jól olvasta-e be az árakat a vásárlás során. A kísérlet célja, hogy figyelmeztesse a vásárlókat az esetlegesen kihagyott vagy hibásan beolvasott termékekre, csökkentse a dolgozók által végzett manuális ellenőrzések számát, rövidítse a sorban állási időt és egyszerűsítse a fizetési folyamatot.

A vásárlók részéről nem osztatlan a siker, többen ugyanis a repülőtéri biztonsági ellenőrzéshez vagy a határellenőrzéshez hasonlították az új eljárást.

Vannak, akik a már működő önkiszolgáló rendszer állandó technikai problémái miatt kételkednek az új módszer megbízhatóságában, mások pedig sérelmezik, hogy alapból tolvajként kezelik őket. Sőt, olyan is akadt, aki szerint ha ennyire nem bíznak a vásárlókban, inkább szüntessék meg az önkiszolgáló kasszákat és hozzák vissza a pénztárosokat - írja a lap.

Az új fejlesztés része a Tesco átfogó biztonsági fejlesztéseinek, amelyekkel a növekvő bolti lopások és egyéb kiskereskedelmi bűncselekmények ellen kívánnak fellépni. A vállalat nemrég egy 24 órás biztonsági központot is létrehozott Daventryben, hogy hatékonyabban felléphessen a boltjait célzó bűnözőkkel szemben.

Címlapról ajánljuk

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Péntek reggelre bizonytalan hangulat alakult ki a tőzsdéken, miután a közel-keleti konfliktus eszkalációja egy ponton 100 dollár fölé hajtotta a Brent árfolyamát, ismét felerősítve az inflációs és kamatemelési félelmeket. A helyzetet Donald Trump új vámintézkedései is rontották, miközben a vállalati fronton sorra érkeznek a gyorsjelentések. Napközben azonban javul a hangulat, Európában részben az olajár napközbeni korrekciójának köszönhetően pozitív volt a kép, a magyar tőzsdén pedig a BUX és a Mol is történelmi csúcsra ment. Az amerikai indexeket azonban ma is lehúzzák a chipgyártók.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×