Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.79
bux:
122500.5
2026. március 4. szerda Kázmér
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Emmanuel Macron francia elnök (j) találkozója a párizsi államfői rezidencián, az Elysée-palotában 2025. március 5-én.
Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor: egyvalamiben biztos egyetértés van a franciákkal

A francia–magyar kapcsolatok jó állapotban vannak, ez nem volt mindig így a történelem során, de ma kiemelkedően szoros együttműködésünk van Franciaországgal, nemcsak politikai kérdésekben, hanem gazdasági kérdésekben is – közölte Orbán Viktor miniszterelnök.

Orbán Viktor, miután Párizsban tárgyalt Emmanuel Macron francia köztársasági elnökkel, Marine Le Pennel, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjével és Nicolas Sarkozy volt köztársasági elnökkel, azt mondta: arra számít, hogy Franciaország továbbra is komoly befektetőként lesz jelen Magyarországon.

Hozzátette, hogy mind a három elnök – a volt elnök, a mostani meg a jövendőbeli elnök is – egy pontban egyetértenek, hogy nem akarnak európai egyesült államokat.

„Franciaország, Franciaország, itt mindenki patrióta. Magyarország Magyarország és lényegében mindenki patrióta, leszámítva a baloldali ellenzéket. Tehát abban egyetértés lesz a jövőben is, hogy nem akarunk Brüsszelből szuperállamot csinálni, és nem akarjuk a saját függetlenségünket és szuverenitásunkat alárendelni senkinek, ideértve Brüsszelt is” – fogalmazott Orbán Viktor.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

A Védelmi Tanács szerdai ülésén hozott kormánydöntéseket ismertette a Facebook-oldalára feltöltött videóban Orbán Viktor miniszterelnök.

Utasosztályozás alapján zajlik a kimenekítés Szlovákia felé

Kedd este landolt a Pozsonyi Nemzetközi Repülőtéren az első, Közel-Keletről indult kimenekítő járat, Izraelből és Jordániából szállítottak haza szlovák állampolgárokat. Ma újabb állami járat indul, utána újabb országból is megkezdik a kimenekítést. A külügyminisztériumra jelentős nyomás nehezedik, nem minden szlovák állampolgárt lehet kormányzati géppel hazaszállítani.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×