Infostart.hu
eur:
364.98
usd:
309.71
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
Police dog K9 canine German shepherd with policeman in uniform on duty
Nyitókép: Mihajlo Maricic/Getty Images

Itt az újabb bombafenyegetés-sorozat, most Horvátországban

Horvátországban az éjszaka folyamán országszerte több iskola kapott fenyegető e-maileket, amelyek szerint robbanószerkezeteket helyeztek el az intézményben. Az érintett iskolákba kiérkeztek a rendőrök, akik átvizsgálják az épületeket – közölte a rendőrség.

Egyelőre Zágráb, Csáktornya (Cakovci), Pozega, Slatina és Zára (Zadar) néhány oktatási intézménye jelezte, hogy fenyegető e-mailt kaptak.

A horvát fővárosban a tűzszerészek sikeresen befejezték két iskola ellenőrzését, és megállapították, hogy ott nincs veszély. „A tanulók fokozatosan visszatérnek az órákra, míg más iskolákban még folyik a vizsgálat” – közölte Zágráb.

Stjepan Mudifaj, a zágrábi Fran Bosnjakovic műszaki szakközépiskola igazgatója a horvát közszolgálati televíziónak elmondta: az e-mail iszlamista üzenetet tartalmazott, az írták benne: megtorlás indul. A horvát sajtó tudomása szerint más iskoláknak is hasonló üzenetet küldtek: Allahot említették, és az iskola felrobbantásával fenyegetőztek a levelekben.

Az érintett iskolákba kiérkeztek a rendőrök, akik átvizsgálják az épületeket. Néhány iskolában – az igazgatók elmondása szerint – vélhetően elmarad ma a tanítás.

Címlapról ajánljuk

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Magyar Péter az üzemanyag-ellátás biztonságáról kért tájékoztatást a Moltól, egyúttal felszólította a vállalatot, hogy ne fizesse ki a Fidesz-közeli MCC-nek járó, mintegy 25 milliárd forintos osztalékot. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon. Orbán Viktor csütörtök este interjút adott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×