Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás
Rendőrautó

Ledöntötte a vihar a fesztivál nagysátrát, többen megsérültek

Szlovákia egyik legismertebb fesztiválját félbeszakították.

A viharban ledőlt a nagysátor Szlovákia egyik legismertebb fesztiválján, a Trencsén melletti repülőtéren megrendezett Pohoda fesztiválon, a baleset következtében 12 ember könnyebb sérüléseket szenvedett - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség a rendőrség és a mentőszolgálat információira hivatkozva.

A trencséni repülőtéren 1997 óta évente megrendezésre kerülő népszerű könnyűzenei fesztivál programját azt követően kellett félbeszakítani, hogy a régiót pénteken elérő intenzív esőzést és vihart követően ledőlt a fesztivál nagysátra.

A baleset után a fesztivál szervezői közölték: a fennmaradó programokat nem tartják meg és a fesztivál sátorvárosát a látogatóknak szombaton déli 12 óráig el kell hagyniuk. A fesztivál parkolói szombaton délután négy óráig maradnak nyitva.

Címlapról ajánljuk
F1-es szakíró az Aston Martin motorgondjáról: veszélyben a pilóták egészsége, ez példátlan

F1-es szakíró az Aston Martin motorgondjáról: veszélyben a pilóták egészsége, ez példátlan

Hétvégén szezonnyitó, de a folyamatos rezgések miatt akár idegkárosodást is okozhatnak az Aston Martin autói. Fernando Alonso elmondása szerint akkora a baj, hogy 25 körnél többet nem tud egyhuzamban megtenni. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban úgy fogalmazott, hosszú távon elviselhetetlen, hogy „ujjbegytől indulva folyamatosan rázkódik egy pilóta az autóban ülve”, ez szerinte biztosan kikezdi a szervezetet.

Orbán Viktor Debrecenben: „mi nem keressük a békétlenséget, de mindenre felkészültünk”

„Be fogunk avatkozni maximált árakkal, ha az energiaár elér egy már megfizethetetlen szintet, ehhez mozgósítjuk az ország nemzeti olajtartalékait” –mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a szombati debreceni, 12. háborúellenes gyűlés főszónoka. „Tudni akarjuk, miért furikáznak annyi pénzt az ukránok, és azt is tudni akarjuk, hogy átviszik, vagy ide hozták?” – kérdezte Orbán Viktor, hozzátéve: „az ukránok hamarabb fogynak ki a pénzből, mint mi az olajból. Le fogjuk őket győzni. Nem várok el bocsánatkérést, csak annyit, hogy megnyissák a vezetéket”.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Délelőtt az iráni politikai vezetés jelezte, hogy befejezik az arab államok támadását, de nagyon úgy fest, hogy a hadsereg és a Forradalmi Gárda ezt máshogy gondolja. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×