eur:
407.15
usd:
354.04
bux:
0
2025. április 21. hétfő Konrád
Nyitókép: Pixabay

Busztragédia Ausztriában

Egy nő életét vesztette, 46 ember megsérült.

Egy nő életét vesztette és negyvenhatan megsérültek kedden egy buszbalesetben Ausztria déli részén - közölte az osztrák rendőrség.

A Berlinből Triesztbe tartó emeletes távolsági busz a Karintia tartománybeli Micheldorf település mellett a szalagkorlátnak hajtott, majd az oldalára borult.

A rendőrség előzetes vizsgálatai szerint két sofőr, valamint 45 utas volt a FlixBus vállalat üzemeltette járművön, osztrák, szlovén, olasz, német és ukrán állampolgárok is voltak közöttük. A halálos áldozat egy 19 éves osztrák nő volt. Az utasok közül öten súlyos sérüléseket szenvedtek.

A rendőrség közlése szerint a sofőrök alkoholszondáztatása negatív eredményt mutatott.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.22. kedd, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója
Rég nem látott mélyponton a dollár

Rég nem látott mélyponton a dollár

Húsvét hétfőn a részvénypiacok többnyire zárva tartanak (az USA-ban lesz kereskedés), a magyar tőzsde sem nyit ma ki, viszont a devizapiacokon zajlik a kereskedés. A dollár tovább gyengült, 2021 novemberében volt utoljára ilyen erős az euró a dollárral szemben. Ez az USD/HUF párban héthavi csúcsot hozott a forint számára, miközben az euró ellenében 408 alatt van a hazai fizetőeszköz. A dollár gyengülése új lendületet vett, miután Donald Trump fontolóra vette Jerome Powell Fed-elnök kirúgásának lehetőségét, ami aggodalmat keltett a központi bank függetlenségével kapcsolatban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×