Infostart.hu
eur:
382.16
usd:
328.21
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Twitter

Halálos balesetet okozott egy Tesla, súlyosak a következmények

A párizsi taxisofőr hiába fékezett, az autó csak gyorsult.

A G7 nevű vezető párizsi taxitársaság felfüggesztette a Tesla Model 3 autók használatát a flottájában, miután a hétvégén halálos baleset történt az egyik járművel – írja a Portfolio. Egy szolgálaton kívüli taxisofőr éppen a családját vitte egy étterembe, amikor a baleset történt szombat este. A balesetben egy ember meghalt, húsz másik személy megsérült, közülük hárman súlyos állapotban vannak.

A G7 közölte, hogy felfüggeszti 37 Tesla Model 3 autó használatát a flottájában, amíg az eset rendőrségi vizsgálata le nem zárul. Az első vizsgálat kizárta a jármű műszaki hibáját, de a G7 szerint a sofőr megpróbált fékezni, ám az autó ehelyett felgyorsult.

Jerome Coumet, Párizs 13. kerületének polgármestere a Twitteren közölte: "A vizsgálat első elemei arra utaltak, hogy a gázpedál beragadhatott."

A Tesla részletes adatokat gyűjt a járművein található érzékelők és kamerák segítségével, és ezeket az adatokat a múltban felhasználta, hogy megcáfolja azokat az állításokat, amelyek szerint a baleseteket a technológia hibás működése okozta. A kilencezer sofőrrel dolgozó taxitársaság ennek ellenére kitart a típus használatának felfüggesztése mellett, az autók tulajdonosai teljes kártérítést kapnak a felfüggesztés ideje alatt elmaradt jövedelmükért, és a vállalat alternatívákat keres, hogy a sofőrök a lehető leghamarabb folytathassák a munkát.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×