Infostart.hu
eur:
380.29
usd:
320.36
bux:
0
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Az új koronavírus okozta Covid-19 betegségben szenvedő pácienst visznek a prágai Motol kórházba 2020. november 6-án. A kórház öt, súlyos állapotban lévő beteget vesz át más, már túlterhelt intézményektől.
Nyitókép: MTI/EPA/Martin Divisek

Koronavírus: egy kis levegőhöz jutott Csehország

Csehországban vasárnap 3608 újonnan igazolt koronavírus-fertőzöttet szűrtek ki a laboratóriumi vizsgálatok, ami az utóbbi négy hét alatt a legalacsonyabb napi esetszám – derült ki az egészségügyi minisztérium honlapján hétfőn közzétett adatokból.

A múlt vasárnap háromezerrel volt magasabb az igazolt fertőzések száma. A hétvégi számok azonban általában alacsonyabbak, mint a munkanapokon, mert alacsonyabb az elvégzett tesztek száma is.

Csehországban jelenleg mintegy 167 ezer igazolt fertőzött van.

A kórházakban kezeltek száma mérsékelten, 7779-re csökkent, közülük 1196 állapota súlyos.

Ez utóbbi szám is alacsonyabb, mint korábban. Eddig 101, vasárnap elhunyt betegről tudnak a hatóságok, az eddig elhunyt Covid-19-betegek száma ezzel 4858-ra emelkedett, de ez a szám a későbbi pontosítások után rendszeresen jóval megemelkedik.

A legrosszabb járványhelyzet jelenleg a Prágától délkeletre fekvő Pelhrimovi járásban van, ahol százezer lakosra 1169 fertőzött esik. Hasonló a helyzet a közép-morvaországi Vsetíni járásban, ahol 1097 fertőzött esik százezer lakosra. Prágában az utóbbi hetekben sokat javult a helyzet, és most 302 fertőzött esik százezer lakosra.

Csehországban jelenleg

november 20-áig szükségállapot van érvényben,

nagymértékben korlátozva van a szabad mozgás és a kereskedelem is. Az arcmaszk viselése mindenütt kötelező. Bezártak a vendéglők, az iskolák távoktatásra tértek át, szünetelnek a kulturális és a sportrendezvények, éjjel pedig kijárási tilalom van érvényben.

Jan Blatny egészségügyi miniszter vasárnap azt mondta, hogy a szigorú óvintézkedések november második felére hozhatják meg eredményüket.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×