Infostart.hu
eur:
382.44
usd:
326.09
bux:
125197.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Pixabay

Újabb euróbevezetési dátum érkezett

Üdvözölte az eurócsoport elnöke, hogy Horvátország hivatalosan is kérte a felvételét az euró bevezetéséhez szükséges európai árfolyam-mechanizmusba (ERM-II).

Mario Centeno a közös fizetőeszközt használó uniós tagállamok pénzügyminisztereinek hétfői brüsszeli ülése után leszögezte: ez azt mutatja, hogy továbbra is vonzó az euróövezet, amely "szilárd bástyája" a stabilitásnak és a gazdasági növekedésnek Európában.

Hasonló véleményének adott hangot Pierre Moscovici uniós gazdasági biztos is, aki szerint Zágráb lépése a valutaövezet iránti bizalmat jelzi.

Szakértők szerint legkorábban 2023-ban várható Horvátország csatlakozása a jelenleg tizenkilenc tagú eurózónához.

Ehhez az szükséges, hogy Horvátország egy éven belül (legkésőbb 2020 kora nyaráig) belépjen az ERM-II-be, ami praktikusan egy plusz-mínusz 15 százalékos árfolyamsáv, amelyben a kuna majd szabadon lebeg az euróval szemben. A kétéves "próbaidőszak" során el kell kerülni a horvát fizetőeszköz egyoldalú leértékelését, így 2022 tavaszán, kora nyarán megszülethet a döntés az euróövezetbe való felvételről.

Horvátország a múlt héten kérte felvételét az európai árfolyam-mechanizmusba (ERM-II). Zdravko Maric horvát pénzügyminiszter arról beszélt, hogy Zágráb 2024-re tervezi a közös európai fizetőeszköz bevezetését.

Címlapról ajánljuk
Egy újabb győzelem biztosan nyolcaddöntőt érne a Ferencvárosnak

Egy újabb győzelem biztosan nyolcaddöntőt érne a Ferencvárosnak

A Ferencváros este kilenc órától az utolsó hazai mérkőzését játssza az Európa-liga 2025–2026-os idényének főtáblás szakaszában. Ugyanakkor – köszönhetően az eddigi szereplésnek – lesz még folytatás, az eddig megszerzett 14 pont biztosan elég a továbbjutáshoz. Az alapcélt már teljesítette a Fradi, most más feladata van.

Orosz-amerikai-ukrán megbeszélés a láthatáron – Trump Davosból Putyinnak üzent: vége kell vetni az ukrajnai háborúnak

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette a tárgyalás esélyének hírét, miközben az amerikai elnök az oroszhoz szól.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Vlagyimir Putyin közölte: hajlandó csatlakozni Donald Trump úgynevezett Béketanácsához, mi több, az állandó tagsághoz szükséges egymilliárd dollárt is befizetné a Kreml. Az orosz elnök arról is beszélt a moszkvai biztonsági tanács szerdai ülésén, hogy az Egyesült Államokban befagyasztott orosz kintlévőségeket Ukrajna újjáépítésére lehetne felhasználni egy békeegyezmény megkötése után. Putyin továbbá megerősítette: Steve Witkoff elnöki különmegbízott és Trump veje, Jared Kushner csütörtökön Moszkvába érkezik. Mindeközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a svájci Davosba tart, hogy a Világgazdasági Fórum helyszínén egyeztessen ma Trumppal. Szerdán Rusztem Umerov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára tárgyalt Witkoff-fal és Kushnerrel. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×