Infostart.hu
eur:
379.1
usd:
318.53
bux:
128864.92
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: boeing.com

Kényszerleszállás: újabb Boeing hibásodott meg

Hajtóműhiba miatt kényszerleszállást hajtott végre egy Boeing 737-es MAX 8 típusú repülőgép az egyesült államokbeli Floridában kedden - közölték a hatóságok.

A gép Kaliforniába tartott, de kénytelen volt visszafordulni a kiindulási pontra, Orlandóba, miután a pilóták a felszállást követően az egyik hajtóműben hibát észleltek. A fedélzeten nem volt utas, a személyzet rendben leszállt. A Southwest Airlines légitársaság szóvivője azt mondta, hogy a gépet az orlandói szerelőműhelyükben átvizsgálják.

A repülő egy dél-kaliforniai reptérre indult, ahol a Southwest Boeing 737 MAX gépeit tárolja, miután világszerte megtiltották a Boeing 737 MAX 8 és MAX 9 típusú gépek repülését két gép katasztrófáját követően.

Március 10-én az etióp légitársaság egyik Boeing 737 MAX 8 típusú gépe zuhant le, 157 ember életét követelve. Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta a balesetet, de a repülést irányító egyik szoftver került a vizsgálatok középpontjába. A szerencsétlenül járt gép fekete dobozának adatai hasonlóságot mutatnak azzal a légi balesettel, amely tavaly októberben az indonéziai Lion Air hasonló típusú gépével történt Indonéziai partjainál. A lezuhant gépen 198-an utaztak, mind meghaltak.

Az amerikai légitársaságoknak lehetőségük van a gépeket átirányítani máshova, de utasokat nem szállíthatnak.

A keddi kényszerleszállást vizsgálja a szövetségi légügyi hatóság (FAA), de tájékoztatásuk szerint annak nem volt köze a két légi szerencsétlenség okaként gyanított szoftverhibához.

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Kisebb lefordulás az európai tőzsdéken

Kisebb lefordulás az európai tőzsdéken

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, de a délelőtt folyamán mérsékelten lefordultak. A befektetők a nap későbbi részében érkező, kiemelten figyelt amerikai munkaerőpiaci adatokra várnak, ezek jelentősen befolyásolhatják a Fed kamatpályával kapcsolatos várakozásokat.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×