Infostart.hu
eur:
386.49
usd:
328.29
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
A Dunaferr Dunai Vasműve 2023. február 16-án. A Dunaferr felszámolója januárban három hónapos működési szerződést kötött a brit-indiai Liberty Steel acélipari vállalattal, a társaság vizsgálja a vasmű további üzemeltetésének lehetőségét. A kormány februárban arról döntött, hogy hat hónapon keresztül kifizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Állami segítséget vár a dunai vasmű ügyében az indiai tulajdonos

A Liberty kilátásba helyezte, hogy ha nem kap támogatást a működtetéshez, megválik a gyártól. A válasz gyorsan és indulatosan érkezett.

Rövidtávú támogatást vár a dunaújvárosi acélmű megmentése érdekében a tulajdonos Liberty Steel Group, amely szerint a kormány nem támogatja megfelelően kulcsfontosságú iparát.

A társaságot a Portfolio kereste meg, miután a szakszervezet tájékoztatásból derült ki, hogy a vasmű az októberi béreket nem tudja kifizetni.

A lap felidézi, hogy Nemzetgazdasági minisztérium csütörtökön kemény hangú közleményt adott ki, amelyben arra figyelmeztette a Liberty Steelt, hogy ha Bérgarancia Alapból kell kifizetni a béreket (erre rendeleti úton megteremtette a kormány a lehetőséget), akkor elkerülhetetlenné válik, hogy a Liberty cégei rövid időn belül felszámolás alá kerüljenek.

A Portfolio megkeresésére a Liberty azt írta: a Liberty Dunaújváros sikeres működéséhez szükséges feltételek teljesítésére vonatkozó egyeztetéseink nem az elvárások szerint haladtak". "Az előző hónapban a bérek kifizetése megtörtént annak reményében, hogy így lehetőség nyílik az érintett felekkel a vállalat támogatása érdekében a tárgyalásokat folytatni, de a szükséges előrelépés nem valósult meg a tervezett újraindításhoz.

Közölték:

rövid távú kormányzati és egyéb résztvevői támogatásra van szükség (...) a vállalkozás újraindításához.

Hozzátették: ha a résztvevők úgy döntenek, hogy nem támogatják az üzem jövőjét, akkor mérlegelni fogják "stratégiai lehetőségeket", köztük a potenciális új befektetőkkel folytatott tárgyalásokat is.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×