Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
328.79
bux:
120309.85
2026. január 21. szerda Ágnes
Elon Musk dél-afrikai-amerikai üzletember, a Tesla Motors elektromosjármű-gyártó, a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat és az X közösségi médiaplatform tulajdonosa a Rishi Sunak brit miniszterelnökkel tartott nyilvános beszélgetésen Londonban 2023. november 2-án, a mesterséges intelligencia (MI) biztonságos alkalmazásáról és kockázatairól tartott bletchley-i nemzetközi konferencia zárónapján. A brit kormány a világ első globális MI-biztonsági csúcstalálkozójaként hirdette meg az angliai Bletchley-ben tartott kétnapos rendezvényt.
Nyitókép: MTI/EPA pool/Tolga Akmen

Nagyon hasít a Tesla, több mint tízéves rekordot döntött meg

Csütörtökön több mint húsz százalékot ugrott a Tesla részvény-árfolyama, miután Elon Musk cége 25,18 milliárd dollár forgalmat bonyolított le az idei harmadik negyedévben.

Egy nap alatt 22 százalékot emelkedett a Tesla részvény-árfolyama csütörtökön, ami 2013 májusa óta a legjobb 24 óra alatt elért eredménye a cégnek. Ezzel a javulással a vállalat részvénye visszahozta azt, amit eddig idén vesztett az értékéből – írja a Telex a CNBC beszámolója alapján.

Elon Musk csütörtöki bejelentése szerint a Tesla 25,18 milliárd dollár forgalmat bonyolított le 2024 harmadik negyedévében, ami 8 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakában jegyzett értéket.

A milliárdos üzletember azt is bejelentette, hogy kevesebb mint egy évvel a Cybertruck gyártásának elindulása után már nyereséges is a projekt. Elon Musk közölte: texasi gyárukban egyre gyorsabban készítik a Cybertruckokat, így a jövőben egyre többet tudnak majd eladni.

Elon Musk arra számít, hogy jövőre 20-30 százalékkal növelhetik az eladott autóik számát, amiben az autók árának csökkentése és az önvezető modellek térnyerése segítheti a céget.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Évekre jegelhették Ursula von der Leyen eddigi legnagyobb húzását

Évekre jegelhették Ursula von der Leyen eddigi legnagyobb húzását

Ugyan nemrég a tagállamokat tömörítő Európai Tanácson sikeresen megszavazták az EU-t Dél-Amerikával összekötő Mercosur-megállapodást, az együttműködést ellenző országok közül többen jelezték, hogy a Parlament berkein belül fogják folytatni az „ellenállást”. Az elsősorban szélsőbalról és jobbról ellenzett partnerség persze más pártcsaládokat is megosztott a saját tagállamuk vélt vagy valós érdekei miatt, így hajszállal ugyan, de jelentős időre elkaszálták a szabadkereskedelmi egyezmény hivatalos ratifikációját. Mindez azonban közel sem biztos, hogy megállítja az alku előrehaladását.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×