Infostart.hu
eur:
363.47
usd:
308.4
bux:
0
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Bajnai Gordon, az Együtt-PM vezetője beszédet mond a szövetség EP-választási kampánynyitó rendezvényén Budapesten, a Lurdy Házban 2014. április 12-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Új munkája lesz Bajnai Gordonnak

Szeptembertől egy londoni pénzügyi vállalatot irányít majd.

Szeptember elsején Bajnai Gordon volt miniszterelnök beül a londoni Campbell Lutyens pénzügyi cég vezérigazgatói székébe - írja a vállalat közlésére hivatkozva a Telex. Andrew Sealey utódja lesz, aki 2003 óta látta el a vezérigazgatói pozíciót, miután 1990-ben csatlakozott a céghez. Andrew Sealey a továbbiakban a Campbell Lutyens igazgatóságának elnöke lesz, míg John Campbell, a cég egyik alapítója, az igazgatóság emeritus elnökeként folytatja munkáját.

A vállalat a világ egyik legnagyobb független pénzügyi tanácsadó cége, mely elsősorban dollártízmilliárdokból gazdálkodó vállalatfelváráslási alapoknak segít befektetéseket találni.

Az elmúlt 10 évben Campbell Lutyens több mint 218 milliárd dollárt kihelyezésében vett részt tanácsadóként és tanácsolt magántőke-, magánhitel- és infrastruktúraalap-elhelyezések, másodlagos tanácsadás és GP tőketanácsadási megbízások formájában.

Bajnai Gordon 2010 előtt volt miniszterelnök Magyarországon egy éven át, korábban a Gyurcsány-kormány több miniszteri pozíciójában is feltűnt.

Címlapról ajánljuk

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×