Infostart.hu
eur:
362.62
usd:
310.58
bux:
0
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan
London, 2018. május 9.A Vodafone brit mobilszolgáltató társaság egyik üzletete Londonban 2015. május 19-én. A Vodafone csoport 2017. március 20-án bejelentette, hogy 18,4 milliárd euróért felvásárolja a Liberty Global amerikai kábelszolgáltató cég németországi és közép-európai leányvállalatait. A brit mobilszolgáltató a Liberty Global cseh, magyar és román érdekeltségeit szerzi meg a németországi mellett. (MTI/EPA/Andy Rain) *** Local Caption *** 51942198
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

A Telekom után a Vodafone is árat emel

Mindkét szolgáltató március első napjára időzítette a drágulást. Eltérő mértékben emelnek, de a különbség nem lesz nagy.

Mint arról az Infostart is beszámolt, a Telekom március 1-től korrigálja az Általános Szerződési Feltételekben és az előfizetői szerződésekben szereplő szolgáltatások és díjcsomagok havidíjait. A távközlési cég 15 százalékkal emeli a díjakat.

Most a Vodafone is közzétette, mennyivel tervezi korrigálni díjszabását a tavalyi inflációhoz igazítva - vette észre a Haszon. A távközlési vállalat weboldalán a következő közlemény olvasható:

"Tájékoztatunk, hogy a Vodafone Magyarország Zrt. Általános Szerződési Feltételeinek 5.6 pontjában foglalt díjkorrekciós mechanizmus alapján a publikus díjcsomagodhoz/díjcsomagjaidhoz tartozó havi előfizetési díj(ak) 2024. március 1. napjától maximum 15,4 százalékkal automatikusan kiigazításra kerül(nek)."

Tájékoztatásként a Vodafone azt írja ügyfeleinek:

"A Vodafone Magyarország 2024-ben automatikusan életbe lépő, fogyasztói árindexen alapuló inflációkövető díjkorrekciója 22,01 kerülne megállapításra. Az elmúlt hónapokban bekövetkezett kedvező gazdasági változások, az inflációs ráta csökkenése miatt, és az ügyfelek anyagi terheinek mérséklése érdekében kedvezményt biztosítunk a díjkorrekció mértékét illetően. Így 22,01 százalék helyett 15,4 százalékos díjkorrekciót fogunk alkalmazni 2024. március 1-től a publikus tarifáinkat használó lakossági és és üzleti ügyfelek havi előfizetési díjainak esetében."

Címlapról ajánljuk
Texas nekimegy a Wall Streetnek – az igazi csata csak most kezdődik

Texas nekimegy a Wall Streetnek – az igazi csata csak most kezdődik

Dallasban már kereskednek az új Texas Stock Exchange-en, mely mögött 275 millió dollárnyi tőke és a pénzügyi világ több nagy szereplője áll. Ettől azonban még nem lett belőle a NYSE vagy a Nasdaq valódi kihívója. A döntő próba 2027-ben lesz, amikor már nemcsak forgalmat, hanem cégeket és IPO-kat kell hoznia. Közben a két piacvezető sem nézte tétlenül Texas felemelkedését, és mindkettő saját texasi tőzsdét indított.

„Élő fizikaórát” kapott Magyar Péter Pakson – videó

Bemutatták, hogy az ikerblokkos kialakítás miatt az egyes és a kettes blokk közös helyiségben van, a videó készítésekor a kettes blokk üzemelt, ez 1475 megawatt hőenergiát állít elő, amelyből 460 megawatt villamosenergia lesz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×