Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Swap winter tires for summer tires - time for summer tires
Nyitókép: FotografieLink/Getty Images

Ha ez bejön, nem kell többé téli gumi

A Hyundai Motor Company és a Kia Corporation feltalálta a közvetlenül az autókerekekbe integrált hóláncokat.

A hóláncba integrált gumiabroncsok technológiája közvetlenül a kerék és a gumiabroncs belsejébe telepített vasmodulokat használja - írja az autoszektor.hu.

A vezető egyszerűen megnyom egy gombot, amely elektromos impulzus hatására, néhány másodperc alatt lehetővé teszi, hogy minden abroncson fémháló legyen és máris biztonságos az utazás havas, jeges utakon.

A láncok anyaga egy speciális ötvözet, amely ugyanazzal a gombnyomással, normál vezetés közben összenyomódik és nem érintkezik az útfelülettel.

A technológia egyelőre még szabadalom alatt áll mind Dél-Koreában, mind az Egyesült Államokban.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×