Infostart.hu
eur:
380.08
usd:
324.37
bux:
125789.34
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: Pixabay

Megszólalt az MNB, reagált a zuhanó forintárfolyam

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön az egyhetes betét kamatának megemelésével határozottan reagál az elmúlt napokban kialakult pénzpiaci helyzetre, amely növeli az inflációs kockázatokat és egyértelműen veszélyezteti az árstabilitást - közölte Virág Barnabás, az MNB alelnöke szerdán késő délután.

A jegybank az eszköztár minden elemével folyamatosan készen áll beavatkozni az árstabilitás biztosítása érdekében - tette hozzá Virág Barnabás

Szerdán folytatódott a forint napok óta tartó gyengülése a bankközi piacon, délelőtt még 410-es árfolyamról szóltak a hírek, délután aztán újabb és újabb mélypontokra gyengült az árfolyam a főbb devizákkal szemben.

  • Az euró legmagasabb jegyzése 416,95 forint,
  • a dolláré 409,82 forint,
  • a svájci franké 421,17 forint volt.

A Portfolio összegzése szerint az MNB bejelentésére a forint az euróval szemben 412 alá erősödött, napon belül azonban még mindig mintegy egy százalékos gyengülésben volt. A dollárral szemben a forint 404-ig mozdult délután öt óra után.

Frissítés, 20.00: folytatódott az erősödés, 410 forintig jött vissza az euróárfolyam. A gazdasági lap szerint komolyabb fordulat előjelei látszanak a forintárfolyam technikai grafikonján.

Címlapról ajánljuk
Este lett és reggel, folytatódik az öldöklés Iránban

Este lett és reggel, folytatódik az öldöklés Iránban

Az izraeli hadsereg hétfő hajnalban légicsapást intézett a Hezbollah síita milícia több libanoni és bejrúti létesítménye ellen, a mentőszolgálat beszámolója szerint legalább tízen életüket vesztették.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×