Infostart.hu
eur:
356.18
usd:
306.93
bux:
134720.16
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
Nyitókép: bud.hu

Júliusra megtelt a ferihegyi reptér

Emberekkel is, áruval is. Egy hónap annyit generált, mint előtte hat együttvéve.

Jelentős utasszám-növekedéssel indult a második fél év a budapesti repülőtéren, júliusban 538 074 utast kezelt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, ami megközelíti az év első hat hónapjának összforgalmát - közölte a Budapesti Airport szerdán az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint januártól júniusig 604 ezer utas fordult meg a repülőtéren, a júliusi, vagyis egyetlen nyári hónap utasszáma ennek a 89 százalékát tette ki, a júliusi több mint félmilliós utasszám a júniusban mért adatok duplája, a forgalom elérte a 2019-es rekordév júliusi forgalmának 34 százalékát.

A közleményben kiemelték, az év első harmadában napi 2000-3000 utas, júniusban már naponta átlagosan mintegy 10 000 utas fordult meg a budapesti repülőtéren, júliusban pedig 18 000.

Az utasszám visszaépülését támogatja az utazási korlátozások folyamatos enyhítése, az átoltottság mértékének növekedése, továbbá az egységes EU-s védettségi igazolás júliusi bevezetése is - írják a közleményben.

A Budapest Airport közleményébe kitért arra, hogy a korábbi hónapokhoz hasonlóan továbbra is stabilan erős a cargoforgalom, a BUD Cargo City által kezelt havi légi áru mennyisége júliusban is 15 ezer tonna fölött volt, ami több mint 40 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakánál. Ezzel az év első hét hónapjának árumennyisége átlépte a 100 000 tonnát, a 2020. július és 2021. július közötti időszakban meghaladta a 160 000 tonnát.

Címlapról ajánljuk
Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Egyre több az e-rollerbaleset. Csak a Baleseti Intézetben idén már két 14 évnél fiatalabb gyermek lelte halálát ilyen helyzet következtében, egy 13 éves pedig három hónapja kómában fekszik. Molitorisz Dániel baleseti sebész az InfoRádióban aláhúzta, nagyon gyorsan, védőfelszerelés nélkül, sokszor valamilyen tudatmódosító hatása alatt szállnak a rollerre emberek, így könnyen megtörténik a baj. A fej a legkiszolgáltatottabb testrész.

Magyar Péter „késhegyre menő vitákra” számít az EU-ban

Magyar Péter miniszterelnök sikernek tartja, hogy Közép-Európát és Brüsszelt követően alig három héttel az új kormány megalakulása után Berlinben és Párizsban is sikerült megerősíteni Magyarország pozícióit.
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 3. 20:51
2026. június 3. 15:07
×
×