Infostart.hu
eur:
383.66
usd:
329.77
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Újabb negatív rekordot ért el a forint, amely délután 313,50-ig gyengült az euróval szemben.
Nyitókép: Kovács Tamás

Veszélyes szinten a forint

A csütörtöki jelentős gyengülés után péntek napközben sem tudott talpra állni a forint az euróval szemben: a 323-as szint közelében zajlott a kereskedés, sőt elérte a hároméves csúcsnak számító 323,9 forintot is, míg végül este 322,4-re erősödött a magyar fizetőeszköz.

Három éve nem volt annyira gyenge a forint, mint ma, amikor 323,9 forintba került egy euró.

A Raiffeisen Bank elemzése szerint a forint gyengülő trendben mozog, és a technikai mutatók szerint is fennmaradhat ez a trend, vagyis a korábbi történelmi magasságba erősödhet a forint - írta a Portfolio. Az elemzés szerint a 322-es és a 321-es szintek jelentenek támaszt, vagyis ezeket kellene első körben leküzdenie a forintnak, ha az erősödés irányába mozdulna el.

Az amúgy is gyenge forint kapcsán a hét elején Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke az InfoRádióban azt mondta: óriási euróárfolyamok vannak, gyakran a 320 forintot is túllépik, de ezzel kapcsolatban az MNB-nek nincs teendője.

Varga Mihály is arról beszélt, hogy a kormánynak nincs árfolyamcélja, ezért nem aggódik a forint utóbbi időszakban látott gyengülése miatt, a forint stabilizálódni fog.

A Commerzbank elemzői szeirnt Magyarország sérülékenységi pontja a külső adóssága lehet és az infláció esetleges felgyorsulása. Ha fennmarad a gyengülő trend, akkor az MNB-nek is lépnie kell.

Az MNB egy szigorodó környezetben tart ki a laza monetáris politika mellett: az utóbbi időben kamatot emelt az Egyesült Államokban a FED, tíz év után ugyanezt tette a brit jegybank, és csütörtökön az Európai Központi Bank is bejelentette, hogy véget vet a gazdaságélénkítési programnak és kivezeti havi 30 milliárd eurós kötvényvásárlási programját.

Címlapról ajánljuk
Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Donald Trump amerikai elnök azzal fenyegette meg Spanyolországot, hogy megszakít velük minden kereskedelmi kapcsolatot, mert az ország nem engedte az amerikai légierőnek, hogy a bázisait használja az Irán elleni művelethez. Nagy-Britannia sem hagyta, hogy a támadáshoz igénybe vegyék az Indiai-óceánon található támaszpontját. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője világított rá a helyzet hátterére.

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – mondta egy tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni.
NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, Teherán magyarázkodik – Híreink az iráni háborúról szerdán

NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, Teherán magyarázkodik – Híreink az iráni háborúról szerdán

Ötödik napja tart és egyre csak szélesedik Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma a két országban összesen túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az Egyesült Államok szerdán Srí Lanka partjainál tengeralattjáróval süllyesztett el egy iráni hadihajót, legalább 80-an meghaltak. Irán a NATO-tagállam Törökországra lőtt ki ballisztikus rakétát, melyet semlegesítettek. Közben kiderült: a néhai Ali Hámenei ajatollah fia, Modzstaba Hámenei az elsőszámú esélyes, hogy legfőbb vezetőnek válasszák Iránban. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Este Irán magyarázkodni kezdett a régió olajállamainak megtámadása miatt - Katarral közvetlenül is beszéltek. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×