Infostart.hu
eur:
359.5
usd:
315.58
bux:
141206.1
2026. július 14. kedd Örs, Stella
Nyitókép: Pexels

Matricázzák a magyar dinnyét

A fogyasztás is nőhet annak köszönhetően, hogy ettől az évtől a dinnyetermelők címkével látják el saját áruikat, amin például a termesztés pontos helye is szerepel - közölte a Magyar Dinnyetermelők Egyesületének társelnöke. Göcző Mátyás szerint idénre megháromszorozták a termelői taglétszámot, de a termőterület valamivel kisebb lett.

A görögdinnyét tagdíj ellenében jelöléssel láthatják el az egyesület tagjai.

A címke jelölni fogja, hogy melyik termesztőkörzetből származik a görögdinnye, és jelöli a termelő azonosító számát is

- mondta Göcző Mátyás, a Magyar Dinnyetermelők Egyesületének társelnöke. Hozzátette azt is, hogy ezzel ösztönözni szeretnék a termelőket arra, hogy jó minőségű árut kapjanak a vevők, ez pedig a fogyasztásra is ösztönzőleg hathat.

Göcző Mátyás azt is elmondta, hogy idén közel hasonló területen fog teremni görögdinnye Magyarországon, mint az előző évben, egyedül egy Békés megyei térségben regisztráltak 10 százalékos területcsökkenést.

A mostani időjárás maximálisan kedvez a görögdinnyének, és ha nem áll be gyökeres változás, akkor elképzelhető, hogy a tavalyi évhez hasonló, jó minőségű áru kerül a boltokba.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Alaptörvény-módosítás: egy aláírás már megtörtént

Az országgyűlés elnöke a hétfői szavazást követően nem sokkal már aláírta az alaptörvény 17. módosításáról szóló törvényjavaslatot – derül ki a Parlamenti információs rendszer adataiból.
inforadio
ARÉNA
2026.07.14. kedd, 18:00
Gyulay Zsolt
a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×