Infostart.hu
eur:
385.3
usd:
328.91
bux:
122194.02
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Robin Hood-adó: Az MSZP szerint nemzetietlenül viselkedik a MOL

Felháborítónak és nemzetietlennek tartja a szocialista Szanyi Tibor, hogy a MOL rossz és rövidlátó parlamenti döntésnek nevezte az úgynevezett Robin Hood-adót. Erről az országgyűlési képviselő szerdai budapesti sajtótájékoztatóján beszélt. A Fidesz közölte: az igazi megoldást nem a Robin Hood-adó, hanem a távhő áfájának csökkentése jelentette volna.

A pénzügyi válság miatt meghozott intézkedések 300-400 milliárd forintot tesznek ki, 2008-ban pontosan ennyi az olajtársaságnak csak a profitja - közölte az MSZP-frakció távhő eseti munkacsoportjának vezetője.

Ha a cég éveken át képes volt százmilliárdokban mérhető kedvezményekre szert tenni azzal a jelszóval, hogy a MOL sikere Magyarország sikere, akkor Magyarország most azt mondja, hogy a MOL sikeréből az emberek részesedni akarnak - fogalmazott a politikus.

Az Országgyűlés hétfőn 190 igen szavazattal, 184 ellenében, tartózkodás nélkül fogadta el a távhőszolgáltatás versenyképesebbé tételéről szóló törvényt, az úgynevezett Robin Hood-adót, amelynek alapján jövőre 8 százalékos különadót kell fizetniük a nagy energiaellátó és -kereskedő cégeknek; az ebből származó forrást a távhő-használók támogatására fordítják.

Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója a döntéssel kapcsolatban az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: nem tartja jó üzenetnek az új adónem bevezetését, mert az fenyegetően hat a mostani és majdani befektetőkre, és indokolatlanul versenyhátrányba hozza a hazai cégeket regionális vetélytársaikhoz képest.

László Tamás, a Fidesz országgyűlési képviselője az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy reagált a sajtótájékoztatón elhangzottakra, hogy a kormány gázár- és távhődíjemelései rendkívül nehéz helyzetbe hozták a családokat.

Mint írta, a panellakásokban élő családok terheit érdemben kellene csökkenteni, "erre azonban a Robin Hood-adó több szempontból is alkalmatlan". Ez az adó ugyanis - mint folytatta - a rezsiköltségek további emelését, így a villanyár emelkedését is maga után vonja.

Az igazi megoldást a távhő áfájának csökkentése jelentette volna, amellyel havonta 4.000 forintot spórolhattak volna meg a családok - írta László Tamás.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Technikailag csődbe ment egy ország – a hadsereg direkt tartja vissza a pénzt

Technikailag csődbe ment egy ország – a hadsereg direkt tartja vissza a pénzt

Technikailag már csődbe ment az ország, és két egymást erősítő válságtényező rajzolódik ki a nemrég még sztárolt Egyiptomban: miközben az állam nem tudta időben teljesíteni Nemzetközi Valutaalap (IMF) felé való törlesztési kötelezettségeit és a devizatartalékok apadnak, a hadsereg – a pénzügyi rendszer egyik legnagyobb, de átláthatatlan szereplője – megtagadta, hogy titkos dollártartalékaival besegítsen. A kiszivárgott banki és kormányzati információk alapján egy burkolt katonai puccs zajlik éppen le az országban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×