Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
333.59
bux:
122583.12
2026. március 11. szerda Szilárd

Vizet prédikálnak, de bort isznak a davosi fórumon

A széndioxid-kibocsátási jogokkal való kereskedés világméretűvé válását sürgeti a davosi Világgazdasági Fórumon résztvevő üzletemberek jelentős része a globális felmelegedés elleni harc sikere érdekében.

A fejlődő országok gazdasági növekedésüket féltik a CO2-kibocsátás csökkentését is előirányzó kereskedéstől. Az Egyesült Államok és még néhány nagy légszennyező állam évtizedek óta nem határoz a gázkibocsátás korlátozásáról.

A kérdés megoldását az is nehezíti, hogy a széndioxid "tőzsdei ára" tavaly összeomlott. Sokak szerint az áringadozásokat a kereskedési rendszer kiszélesítésével lehetne csökkenteni.

Hosszabb távon ezen a piacon Kínának és Indiának is jelen kell lennie, de ehhez meg kellene határozniuk a kibocsátható légszennyező anyagok felső határát.

Vizet prédikálnak, de bort isznak

A Világgazdasági Fórum vezetői elismerték, hogy saját rendezvényük is rossz példával jár elől. A klímaváltozással is foglalkozó fórum több mint kétezer résztvevőjét szállító járművek és a létesítmények működtetése ugyanis 6700 tonna káros anyaggal terhelte meg a Föld légkörét.

Címlapról ajánljuk
Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Kedvező fejlemény, hogy hétfő óta Európában is jelentősen csökkent a kőolaj ára, a gázolaj és a benzin jegyzésára viszont továbbra is magasabb annál, mint amilyen szinten időszakosan lenni szokott – mondta az InfoRádióban a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára. Mint fogalmazott, a védett árak korrekt árszintet jelentenek, ami ugyan alatta van az aktuális normál piaci árnak, de ez nem olyan mértékű különbség, mint amilyen korábban, az árstop idején volt.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×