Infostart.hu
eur:
386.41
usd:
329.82
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó

Kínos helyezés a Világbank listáján

A világ országai között Magyarország a 66. helyet foglalja el a Világbank üzleti környezetet felmérő listáján.

Az egy évvel korábbi felmérésében még a 60. helyre rangsorolta a nemzetközi pénzügyi szervezet Magyarországot.

A tíz régiós tagállam közül Magyarország a kilencedik helyezett.

Nagyon gyengén áll az ország az engedélyezési eljárásokban, a befektető-védelemben és az adózás terén, ez utóbbi két kritérium alapján a 118. helyre került.

A 175 országot vizsgáló projekt szerint Magyarország a hitelszerzési lehetőségekben és a szerződések betartatásában áll igen előkelő helyen, előbbinél a világrangsorban a 21., míg utóbbinál a 12. helyen van.

Az üzleti tevékenység együttes feltételei alapján a balti államok a legjobb 25 között találhatók, Szlovákia és Románia pedig az első 50 között foglal helyet.

Magyarország pozícióját igen erősen rontja az engedélyezési eljárások hosszadalmassága: az ilyen ügyintézés terén a Világbank szakemberei a 143. helyre rangsorolták.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×