Infostart.hu
eur:
362.83
usd:
311.33
bux:
0
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Megbírságolták a Nemzeti Autópálya Zrt.-t

Két eljárásban összesen 14 millió forintra bírságolta a Nemzeti Autópálya Zrt.-t a Közbeszerzési Döntőbizottság.

A testület állásfoglalása szerint a részvénytársaság indokolatlanul alkalmazott hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárást az M7-es autópálya és az M35-ös út sótárolóinak kiépítésére.

A döntőbizottság tájékoztatása szerint hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárást csak akkor lehet indítani, ha a rendkívüli sürgősség előre nem látható okból következik be, ezért más eljárások határidőit nem lehetne betartani.

A testület határozata szerint ez a két út esetében nem volt indokolt, és miután az ilyen eljárás kizárja a versenyt, így az eset súlyos jogsértésnek minősül, ezért látta indokoltnak a Döntőbizottság a jelentős bírság kiszabását.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×