Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea

Los Angelesben debütált az új győri Audi

A Los Angeles-i autókiállításon debütált az új, Győrött szerelt Audi TT Roadster.

Az új Roadster gyorsabb, sportosabb, nagyobb és 100 kilogrammal könnyebb elődjénél. 3,2 literes motorral szerelt változata 5,9 másodperc alatt gyorsul nulláról 100 kilométer/órás sebességre, és könnyűszerrel eléri a 250 kilométeres óránkénti sebességet.

Az elődjénél hosszabb, szélesebb és valamivel magasabb TT Roadster karosszériája acél és alumínium ötvözetéből készül, ezáltal jobb a súlyelosztása és stabilabb az útfekvése.

Az Audi csaknem 6 milliárd forintot fordított az új sportkocsi gyártásának előkészítésére, a piaci igények hatékonyabb kiszolgálása érdekében még a modell összeszerelésének idejét is lecsökkentették.

Egy autó elkészítése így kevesebb, mint 10 órát vesz igénybe. A gyártási kapacitás növelése azt jelenti, hogy míg az első generációs TT-ből évente maximum 55 ezret tudtak gyártani, addig az újból akár 70 ezret is képesek lesznek összeszerelni.

Az TT Coupé és a Roadster legnagyobb piaca Nagy-Britannia, Németország és az Egyesült Államok, Magyarországon a sportautókból idén 30 darabot adtak el.

Címlapról ajánljuk

Történelmi világcsúcs maratonfutásban – Csodacipő, speciális energiazselé, ideális időjárás

Az élmezőny tagjai között nagyon komoly versengés alakult ki, egymást is inspirálták, motiválták. Valószínűleg ez is eredményezte azt az egyedülálló sportteljesítményt, hogy az első három helyezett megdöntötte a korábbi világcsúcsot – így értékelte az InfoRádióban a vasárnapi London Marathon eredményeit Gyimes Zsolt, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Atlétika Tanszékének egyetemi docense.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×