Infostart.hu
eur:
364.34
usd:
319.46
bux:
143376.15
2026. július 22. szerda Magdolna

Az OTP emelte az osztalékot

Megnövelte a tulajdonában lévő saját részvényekre eső osztalékkal a közgyűlés által elfogadott osztalék mértékét az OTP Bank Rt.

A pénzintézet a tőzsde honlapján közölte: ez alapján az idén 210,69 forintot fizet a törzsrészvényekre.

Az OTP április 28-ai közgyűlése a száz forint névértékű részvényekre vetítve 197 százalékos osztalékról döntött a 2005-ös üzleti év eredménye után. Az osztalékfizetés kezdő napja június 12.

A bank a tavalyi 138,346 milliárd forintos adózott nyereségének mintegy 40 százalékát, 55,16 milliárd forintot fizet ki osztalékként.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, de kizárólag békés eszközökkel”
rendkívüli tájékoztató

Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, de kizárólag békés eszközökkel”

Eljött az önkény kora, az utolsó legitim államfő Sulyok Tamás. A Fidesz nem vesz részt az új közjogi méltóságok megválasztásában, és mindegyiküket illegitimnek fogja tekinteni. A Fidesz célja a demokrácia visszaállítása – mondta Orbán Viktor, hozzátéve: parlamenti, kizárólag békés keretek között folytatják az ellenállást, ennek gyakorlati módjairól a hétvégén a Tusványoson beszél majd. A Fidesz elnöke Bóka Jánossal, a Fidesz kedden megválasztott parlamenti frakcióvezetőjével tart tájékoztatót. „Szijjártó Péter döntését maximálisan támogattam, rá még nagy politikai szerep vár Magyarországon, nem holnap, hanem holnapután” – fogalmazott Orbán Viktor.

Magyar Péter és Vitézy Dávid a Baross Gábor tervről: 15 év alatt 3550 milliárd forintból újul meg a magyar vasút

Az erősen leromlott állapotban lévő Rákospalota-Újpest vasúti megállóhelyre vonatozott a kormányfő és a közlekedési és beruházási miniszter, hogy bejelentsék a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv részleteit. Vitézy Dávid szerint a terv ausztriai vasútfejlesztési tempót jelent.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×