Infostart.hu
eur:
361.88
usd:
315.4
bux:
145643.38
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia
Max Verstappen, a Red Bull holland címvédője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Katari Nagydíjának időmérő edzésén a loszaili pályán 2023. október 6-án. A leggyorsabb köridőt Verstappen érte el, így ő indulhat az első rajthelyről az október 8-i futamon.
Nyitókép: MTI/AP/Darko Bandic

Forma-1: a Red Bull bedobta a törölközőt

A Red Bull Forma-1-es csapatának tanácsadója, Helmut Marko az Azeri Nagydíj után elismerte, hogy szerinte nincs sok esélyük idén a címvédésre a konstruktőri bajnokságban.

Ismét nem alakult túl fényesen a hétvége a Red Bull számára, ugyanis Sergio Pérez hiába volt közel a dobogóhoz, az F1-es Azeri Nagydíj utolsó köreiben összeütközött a ferraris Carlos Sainzcal, így mindketten a falnak csapódtak és egyikük sem szerzett pontot Bakuban. A Milton Keynes-i alakulat ráadásul elveszítette az első helyet a konstruktőrök között, ugyanis Oscar Piastri győzelmével és Lando Norris negyedik helyével a McLaren már 20 pontos előnnyel vezet hét futammal a szezon vége előtt.

A futam után Helmut Marko adott választ arra a kérdésre, milyen most a hangulat a Red Bullnál. Az osztrák szakember arra a kérdésre, miszerint fel adták-e a reményt, hogy idén megnyerik a konstruktőri bajnokságot úgy felelt: "Őszintén szólva igen. A pozitívum az, hogy Oscar Piastri közel áll Lando Norrishoz a pontversenyben, szóval a csapaton belüli pilótasorrend egyáltalán nem fog tisztulni így egyhamar" - nyilatkozta a német Sky Sportsnak a Red Bull tanácsadója.

Norrisnak sikerült megelőznie Verstappent Bakuban, annak ellenére, hogy a brit csupán a 15. helyről rajtolt.

A két pilóta között így most 59 pont a különbség, Helmut Marko pedig attól tart, hogy a címvédő holland elveszítheti elsőségét az egyéni bajnokságban is, ha a Red Bullnak nem sikerül megoldania az RB20-as problémáit az Amerikai Nagydíjig.

"Az autóban van potenciál, de a beállítás még mindig nagyon érzékeny. Szerintem az előrelépés Szingapúrban még nem lesz látható. De meg kell néznünk, hogyan alakul a verseny, ám Austinban már tényleg sokkal jobb eredményre lesz szükségünk, különben az egyéni összetettben is veszélybe kerül az elsőségünk" - fogalmazott Marko.

Címlapról ajánljuk
Hamarosan leállítják az atomerőművet, miközben egy másik erőműleállás is rontott a hazai helyzeten

Hamarosan leállítják az atomerőművet, miközben egy másik erőműleállás is rontott a hazai helyzeten

Habár szerdán volt kormányülés és ott egyebek mellett a tűzifa áfájának csökkentéséről is döntöttek, csütörtökön a hőség és az aszály okozta helyzet miatt nem lesz kormányszóvivői tájékoztató. Ehelyett többször jelentkezik a kormányzat a hőség, az energia- és a vízellátással kapcsolatos hírekkel.

Fokozódik a kánikula, csak két vármegyére nem adtak ki figyelmeztetést

Kezdetét vette a hőhullám, fokozatosan emelkedik a hőmérséklet mind napközben, mind éjszaka. A következő napokban is napos, nagyrészt száraz idő várható, legfeljebb az északi, északnyugati határvidékre érkezhet kevés felhő és néhány csapadékgóc.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
Orosz rakéta tört be a NATO területére, súlyos támadás érte az ukrán hadiipart – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Orosz rakéta tört be a NATO területére, súlyos támadás érte az ukrán hadiipart – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Kiadta a legfrissebb jelentését az ukrán légierő, ebben pontosan részletezik a július 30-i orosz támadást – számolt be az Ukrajinszka Pravda. A nagyszabású orosz támadás során rengeteg, különböző típusú rakétát vetettek be, ezek Ukrajna jelentős részén komoly károkat okoztak. Az egyik eszköz a szomszédos Lengyelországot is elérte – számolt be az RBK Ukraine. Ott hajnalban riasztást kellett kiadni, ennek következtében az F-16-os vadászgépek is a levegőbe emelkedtek – közölte a TVP World. Később az orosz hatóságok megnevezték a ma hajnali támadás célpontjait, állításuk szerint nagyon súlyos csapásokat szenvedett el Ukrajna – közölte a Ria Novosztyi. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2020. október 31. 15:13
2018. május 26. 16:12
×
×