Infostart.hu
eur:
363.04
usd:
307.3
bux:
139499.37
2026. április 16. csütörtök Csongor
Nyitókép: Pixabay/Tama66

Mérsékelték az apját kádba fojtó férfi büntetését

Az életfogytiglanról 18 év fegyházra mérsékelte az apját megfojtó férfi büntetését szerdán kihirdetett, jogerős ítéletében a Debreceni Ítélőtábla.

Fórizs Ildikó, a Debreceni Ítélőtábla szóvivője közleményében azt írta, a férfit első fokon különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés miatt ítélte el a Miskolci Törvényszék. A másodfokú bíróság helyesbítette a bűncselekmény minősítését: a különös kegyetlenséggel elkövetési mód megállapítását mellőzte, ez a kiszabott büntetés enyhítéséhez vezetett.

A vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható - tette hozzá.

Az első fokon megállapított tényállás szerint a sértett egy lakásban élt fiával és annak élettársával. 2021 márciusában egy délután a vádlott az édesapját egy tolókocsiban tolva sétált az utcán, amikor összetalálkoztak egy társasággal; italoztak, beszélgettek, majd a férfi bevásárolt, készpénzt vett fel és kiváltotta apja gyógyszereit.

Este a társaság a vádlott lakásában szórakozott tovább, majd a vendégek távoztak. Ekkor apa és fia kettesben maradt, a vádlott élettársa nem volt otthon. A férfi levetkőztette édesapját, betette a fürdőkádba, majd befogta a száját és az orrát, és addig szorította, amíg a sértett megfulladt. A terhelt ezt követően átkiabált a szomszéd társasházba, segítséget kérve - ismertette a szóvivő.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×