Infostart.hu
eur:
382.18
usd:
328.29
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Bűvészmutatványnak is beillő trükkel csapta be a pénzváltót, nem taps lett a jutalma

A román állampolgárságú férfi 14 millió forinttal károsított meg egy pénzváltót.

A vádirat szerint a férfi 2016 júliusában telefonon jelentkezett be egy fővárosi valutaváltóhoz azzal, hogy 455 ezer eurót szeretne vásárolni. Megérkezése után át is vette a pénzt, amit egy fehér borítékba tett és ráírta az összeget.

Amikor azonban az ellenértéket kellett volna átadnia, azt mondta, hogy nincs nála elég forint, de a kocsijában még van öt millió. Ezért úgy tett mintha visszaadná a 45 ezer eurót tartalmazó fehér borítékot. Ám, ehelyett egy másik, ugyanilyen borítékot adott vissza, amiben viszont hamis, fénymásolt pénzköteg volt.

Biztosítékként, még a táskáját is a pénzváltónál hagyta azzal, hogy abban nagy összegű forint van.

Amikor már jó ideje nem tért vissza a pénzváltóba, az alkalmazott átnézte a borítékot és a táskát is. Kiderült, hogy nemcsak a borítékban volt hamis pénz, hanem a táskában is fénymásolt forintot talált.

A gyanúsítottat csak 2022 január közepén sikerült letartóztatni, amikor Ártándnál ismét belépett Magyarországra. D. Constantin a bűncselekményt beismerte és vállalata a kár megtérítését.

A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a férfit jelentős kárt okozó csalás bűntettével vádolja, és vele szemben végrehajtandó börtönbüntetés, valamint pénzbüntetés kiszabását indítványozza a vádiratban.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta a Bundestag a nyugdíjreformot – Merz csatát nyert, de valójában vesztett

Megszavazta a Bundestag a nyugdíjreformot – Merz csatát nyert, de valójában vesztett

Hajszálnyi többséggel fogadta el a Bundestag a Friedrich Merz vezette kormánykoalíció által kezdeményezett nyugdíjreform tervezetét. A kereszténydemokrata kancellár sorsát valójában saját pártjának fiatal képviselői nehezítették meg, győzelmét ugyanakkor közvetve segítette az ellenzéki Baloldal Pártja is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×