eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Nem mindennapi állatokkal találták szemben magukat a pénzügyőrök

Engedély nélkül szállított mór teknősöket találtak a zalai pénzügyőrök egy román furgonban az M70-es autópályán – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága csütörtökön.

Joó Hilda sajtó főreferens közlése szerint a pénzügyőrök az M70-es autópályán ellenőrizték a román rendszámú furgont, amelynek utasterében találtak rá két mór teknősre, amelyeket papírdobozban szállítottak.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park szakértőjének véleménye alapján a vadon élő, de Magyarországon nem honos teknősök behozatalához és szállításához a veszélyeztetett fajok nemzetközi kereskedelmét szabályozó egyezmény (CITES) alapján engedély szükséges. A sofőrnek ilyen engedélye nem volt, ezért a NAV munkatársai a sofőrt és a védett állatokat is átadták a rendőrségnek.

Az eset miatt természetkárosítás bűntettének gyanúja miatt indult eljárás.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. február 16. 14:27
×
×
×
×